Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
14/10/2022 - 09:40

Są the best! Dwaj dyrektorzy sądeckich szkół odebrali nagrodę od samego ministra

Dwóch dyrektorów szkół powiatowych otrzymało właśnie Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Dr Tomasz Walicki z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Michał Bulzak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej odebrali je wczoraj podczas uroczystej gali w Warszawie z rąk ministra Przemysława Czarnka.

Ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w gmachu kancelarii  premiera. Podczas uroczystości minister Przemysław Czarnek wręczył odznaczenia państwowe, medale KEN, nagrody oraz tytuły Profesora Oświaty.

Wśród wyróżnionych pedagogów znaleźli się dwaj  dyrektorzy sądeckich szkół. Dr Tomasz Walicki z Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Michał Bulzak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

czytaj też Wybrali nowego prezesa krynickiego uzdrowiska. I znowu radnego PiS zastąpił… radny PiS

Podczas spotkania, minister Edukacji i Nauki dziękował nauczycielom za ich wysiłek związany ze wsparciem uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

– W ostatnim roku wykonaliście gigantyczną pracę, polegającą na przeprowadzeniu dodatkowych zajęć wspomagających dla uczniów, które pomogły im nadrobić zaległości powstałe w związku z nauczaniem zdalnym – powiedział. 

Minister podkreślił także, że szkoły stanęły przed kolejnym wyzwaniem związanym z wojną w Ukrainie.

czytaj też Trzyma w garści sądecką kasę z milionami. Jakiego majątku dorobiła się skarbnik starostwa  

– Pracują państwo w sposób, który zdobywa uznanie na całym świecie. To, że nie mamy nawet najmniejszych informacji o problemach w relacjach między polskimi i ukraińskimi uczniami, jest efektem wspaniałej pracy nauczycieli. Bez waszego bezpośredniego zaangażowania w proces adaptacji setek tysięcy dzieci i młodzieży z Ukrainy, nie byłoby takich efektów – mówił minister Przemysław Czarnek, dziękując nauczycielom za ich postawę.Dziękujemy za przesłanie błędu