Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
04/08/2020 - 06:10

Są dwie nowe kładki rowerowe na Popradzie, ale jechać nimi nie wolno

Dwie kładki rowerowe na Popradzie w Miliku-Legnavie oraz Andrzejówce Ługi i Małym Lipniku, łączące pogranicze polsko-słowackie, czekają na odbiór budowlany. Nie można z nich jeszcze korzystać! Słowacji ustawili znak zakazu wjazdu, od strony polskiej kładka jest zastawiona.

Na terenie gminy Muszyna, w Miliku-Legnavie i Andrzejówce Ługi-Mały Lipnik wybudowano dwie kładki rowerowe. Nie można z nich jeszcze korzystać, od strony polskiej obiekt jest zastawiony, a od strony Słowaków ustawiono zakaz wjazdu.

-Czekamy na ich odbiór przez nadzór budowlany i ukończenie ścieżek przez Słowaków. Termin to 31 sierpnia, ale może uda się wcześniej.-wyjaśnia burmistrz Jan Golba.

W Miliku powstało miejsce odpoczynku z wiatą, WC, stojakami na rowery, tablice informujące o trasie, słupek na panele fotowoltaiczne z ładowarką, oświetleniem LED, samoobsługową stacją napraw. 

Ścieżka rowerowa, która przebiega m.in.: przez gminę Muszyna to część EuroVelo11. EuroVelo11 jest szlakiem Europy Wschodniej, prowadzącym od Przylądka Północnego aż do Aten, liczy 6 tyś. kilometrów. Na terenie Małopolski trasa nosi nazwę VeloNatura, obejmuje powiaty: nowosądecki, brzeski, tarnowski, krakowski, proszowicki.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu