Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
31/03/2024 - 19:45

Są już umowy na kanalizację i wodociąg w Podegrodziu i Brzeznej. Kiedy sieć będzie gotowa?

Są już umowy na budowę długo wyczekiwanej kanalizacji i wodociągu na przysiółku Barczynek w Podegrodziu i w Brzeznej za szkołą. Kiedy mieszkańcy będą mogli się podłączyć?

Są już umowy na kanalizację i wodociąg w Podegrodziu i Brzeznej. Kiedy sieć będzie gotowa?

Uwaga Podegrodzie! Ta linia MPK będzie miała dodatkowe kursy. Od kiedy?

Na wstępie przypomnijmy, że rozbudowa sieci wodno kanalizacyjnej w gminie Podegrodzie to jedno z priorytetowych zadań wpisanych do budżetu samorządu na rok 2024.

Rozbudowa sieci wodociągowej w Podrzeczu (strefa ekonomiczna) w systemie zaprojektuj wybuduj to wydatek rzędu 85 935 zł, na drugi etap tego zadania ma iść 210 000 zł, na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: Rozbudowa sieci wodociągowej w m. Podegrodzie Przysiółek Barczynka - 123 000 zł.

Na przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej w kierunku Długołęki Świerkli zarezerwowano 3 174 452 zł, na rozbudowę sieci wodociągowej w Brzeznej za Italvelluti, Równia w systemie zaprojektuj, wybuduj - 215 547 zł, na wykonanie systemu monitoringu sieci wodociągowej w Brzeznej - 223 846 zł.        

Utrudnienia na dwóch powiatówkach. Szykujcie się na objazdy

Sumarycznie - na inwestycje z zakresu budowy i rozbudowy sieci kanalizacyjnej w sołectwach: Podrzecze, Podegrodzie, Brzezna, Gostwica, Olszana radni zabezpieczyli 7 646 089 zł. A my podkreślmy, że część z wymienionych przedsięwzięć dofinansowana jest z Polskiego Ładu.

Teraz przejdźmy do wspomnianych we wstępie przetargów i do rzeczywistych kosztów dwóch przedsięwzięć. Realizacja pierwszego zadania, czyli pierwszy etap rozbudowy kanalizacji i wodociągu – przysiółek Barczynka przypadła firmie Damian Sułkowski DA-KOP z Łukowicy. W ramach zadania zostanie wybudowana sieć wodociągowa łącznej o długości 1 574 m oraz sieć kanalizacji sanitarnej o długości 997 m. Koszt realizacji zadania po przetargu - 712 955,97 zł brutto. Planowane zakończenie inwestycji: grudzień 2024.

„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Brzezna za Szkołą Podstawową w systemie zaprojektuj-wybuduj" to zadanie też wykona spółka z Łukowicy. W ramach inwestycji zostanie wykonany projekt budowlany, a następnie zostanie zrealizowana budowa odcinków sieci kanalizacyjnej sanitarnej grawitacyjnej o łącznej długości około 310 m co kosztować będzie 179 690 zł brutto. I tu wszystko ma być gotowe na koniec tego roku.

Zaznaczmy, że równicę między wysokością dofinansowania a rzeczywistym kosztem realizacji inwestycji Podegrodzie pokryje z własnego budżetu. ([email protected] Fot.: UG w Podegrodziu) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu