Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
03/07/2021 - 19:25

Sącz: redaktor Piotr Gryźlak przechodzi na emeryturę. Kierował „Sądeczaninem"

- Coś się kończy, coś zaczyna – taka jest kolej rzeczy. Redaktor Piotr Gryźlak, znakomity dziennikarz, pierwszy redaktor naczelny portalu Sądeczanin, a przez jedenaście ostatnich lat związany z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu pożegnał się z zawodową aktywnością. Od 1 sierpnia br. dołączy do grona osób, które zaczynają nowe życie – na emeryturze.

Po przepięknym koncercie z cyklu „Filharmonia w Sokole”, który odbył się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, obecny dyrektor tej instytucji Andrzej Zarych pożegnał odchodzącego na emeryturę Piotra Gryźlaka, któremu zaśpiewano Sto lat przy akompaniamencie zespołu Filharmonii Krakowskiej. Redaktor Piotr Gryźlak usłyszał wiele podziękowań i życzeń. Takich chwil, po czterdziestu dwóch latach pracy zawodowej się nie zapomina.

Dla Piotra Gryźlaka, z wykształcenia polonisty i pedagoga, głównym zajęciem i wielką pasją było dziennikarstwo. Przez wiele lat był kierownikiem, a potem dyrektorem nowosądeckiego Oddziału "Dziennika Polskiego" i Wydawnictwa Jagiellonia S.A. (do października 2009 roku), Był też znakomitym "piórem" tej gazety. Jako miłośnik kultury zawsze promował i relacjonował wydarzenia kulturalne, jak chociażby między innymi Festiwal Muzyki Dawnej w Starym Sączu czy Festiwal im. Jana Kiepury w Starym Sączu, wystawy malarstwa i spektakle teatralne.

To on – laureat wielu nagród dziennikarskich świetnie uczył dziennikarstwa niejednego młodego człowieka, któremu wymarzył się ten zawód.

Przez piętnaście miesięcy był też pierwszym redaktorem naczelnym portalu „Sądeczanin”. Przez ostatnich jedenaście lat związany był z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”.

- Nawet nie wiem, kiedy te czterdzieści dwa lata pracy zawodowej przeleciały – powiedział Sądeczaninowi redaktor Piotr Gryźlak.  – W tym prawie ćwierć wieku pracy w nowosądeckim oddziale „Dziennika Polskiego”.

Ale zanim na dobre związał się z dziennikarstwem był nauczycielem języka polskiego przez rok w Szkole Podstawowej w Chomranicach, a potem Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu. W swoim zawodowym CV może też wpisać pracę w Wojewódzkim Ośrodku Informacji Turystycznej, który kiedyś działał przy Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Gospodarki Turystycznej oraz prace w Komendzie Hufca ZHP w Nowym Sączu (jest instruktorem harcerskim).

- Przez prawie jedenaście ostatnich lat pracowałem w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – mówi red. Piotr Gryźlak. – Tutaj też napisałem mnóstwo tekstów, wcale nie mniej, kiedy byłem dziennikarzem. Praca w „Sokole” to także dziesiątki tysięcy zdjęć, które zrobiłem z największych wydarzeń kulturalnych. Byłem też redagującym, robiłem także korektę wielu wydawnictw, wydawanych przez MCK „Sokół”, obsługiwałem prasowo wraz z zespołem ludzi wiele przedsięwzięć kulturalnych.

W ostatnim czasie – przez półtora roku red. Piotr Gryźlak pracował w dziale sztuki profesjonalnej z wspaniałym zespołem ludzi w Galerii BWA „Sokół” w Nowym Sączu.

Jak mówi nie żegna się z kulturą. Będzie nadal stałym bywalcem różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

- Przez ten zawodowy czas poznałem rzesze wspaniałych ludzi i wielu wspaniałych artystów, a tego się nie zapomina – dodaje red. Gryźlak.

Obecnie redaktor Gryźlak przebywa na urlopie, a od 1 sierpnia dołącza do grona tych, przed którymi otwiera się życie na emeryturze.

Jakie plany na przyszłość?

- Przede wszystkim trochę odpoczynku – mówi redaktor Gryźlak.

[email protected], fot. Iga Michalec.

Nowy Sącz: redaktor Piotr Gryźlak przechodzi na emeryturę. Kierował „Sądeczaninem”
- Coś się kończy, coś zaczyna – taka jest kolej rzeczy. Redaktor Piotr Gryźlak, znakomity dziennikarz, pierwszy redaktor naczelny portalu Sądeczanin, a przez jedenaście ostatnich lat związany z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu pożegnał się z zawodową aktywnością. Od 1 sierpnia br. dołączy do grona osób, które zaczynają nowe życie – na emeryturze.


Dziękujemy za przesłanie błędu