Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
02/08/2020 - 20:20

Sądeccy strażacy pielgrzymowali na odpust do Bazyliki Świętej Małgorzaty ZDJĘCIA

Trwa tydzień i jest na Sądecczyźnie wielkim religijnym wydarzeniem. W Bazylice Świętej Małgorzaty rozpoczął się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Jak co roku na Sądecką Górę Tabor przybędą tysiące wiernych. W niedzielę pielgrzymowali sądeccy strażacy.

„Wielka Tajemnica Wiary", to hasło jakie przyświeca tegorocznym uroczystościom odpustowym ku czci Przemienienia Pańskiego. W pierwszym dniu trwających tydzień uroczystości do Bazyliki Świętej Małgorzaty pielgrzymowali sądeccy strażacy z zawodowych i ochotniczych jednostek.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa ilość uczestników pielgrzymki była ograniczona. Wzięły w niej udział pięcioosobowe delegacje z poszczególnych zarządów oddziałów gminnych wraz ze sztandarami oraz sztandar Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i KM PSP Nowy Sącz. 

W tym roku w pielgrzymce nie brały udział kompanie honorowe PSP i OSP oraz orkiestra. Był jedynie przemarsz pocztów sztandarowych i strażaków w mundurach galowych i obowiązkowych maseczkach zakrywających usta i nos.

[email protected] fot. PSP Nowy Sącz

Sądeccy strażacy pielgrzymowali na odpust do Bazyliki Świętej Małgorzaty
Prócz galowych mundurów obowiązywały maseczki


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe