Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
21/05/2024 - 13:50

Sądecka szkoła żegna długoletniego dyrektora. Wychował wiele pokoleń

Sądeckie środowisko oświatowe w Nowym Sączu znowu jest pogrążone w żałobie. W piątek (17 maja) zmarł Jerzy Brzeziński, emerytowany nauczyciel i długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu.

Jerzy Brzeziński był nauczycielem z powołania. Osobą niezwykle ciepłą i życzliwą ludziom. Wychowawcą wielu pokoleń sądeczan. Odszedł w wieku 89 lat.

Śp. Jerzy Brzeziński był wspaniałym, oddanym młodzieży człowiekiem, wyjątkowym nauczycielem. Przez wiele lat uczył w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu i przez wiele lat był dyrektorem tej placówki oświatowej.

Jerzy Brzeziński był nietuzinkową osobowością, życzliwym kolegą oraz wspaniałym, niezwykle prawym i uczciwym człowiekiem. Był wzorem do naśladowania dla wielu pokoleń uczniów i nauczycieli.

Pozostawił w historii Szkoły Podstawowej nr 9. pięknie zapisaną kartę, a w pamięci wielu swoich koleżanek i kolegów, ślad wyjątkowej przyjaźni.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w środę (22 listopada) o godz. 9.30 w Kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich 19 w Nowym Sączu.

Rodzinie śp. Jerzego Brzezińskiego redakcja "Sądeczanina" składa kondolencje.

([email protected], fot. IM.), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu