Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
07/07/2020 - 16:20

Sądecki szpital się modernizuje. Sypią się pieniądze dla placówki

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu w ciągu ostatnich dwóch lat otrzymał na kompleksową modernizację, jak i doposażenie ponad trzydzieści milionów złotych. Pieniądze placówka otrzymała dzięki decyzji Zarządu województwa małopolskiego.

Pieniądze zostały wydatkowane generalnie na rozbudowę szpitala. Taką kwotę w ciągu ostatnich dwóch lat dołożyło województwo małopolskie w do realizowanych zadań inwestycyjnych, które złożyły się na duży projekt związany z modernizacją szpitala. Jest on realizowany od maja 2018 roku.

- Dzięki temu projektowi wyremontowaliśmy oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgii dzieci, pediatrii, otolaryngologii – wylicza Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala. – W tym roku przystosowaliśmy też budynek, w którym mieścił się oddział psychiatrii na terenie szpitala dla oddziału zakaźnego. Ten ostatni został dostawany do walki z COVID – 19.

Okazało się, że do dużego projektu związanego z rozbudową i modernizacją budynków, który miał pochłonąć ponad 49 mln złotych trzeba było niestety, w związku ze wzrostem cen materiałów budowlanych dołożyć, nieco więcej pieniędzy.

Urząd Marszałkowski dołożył w ciągu ostatnich dwóch lat ponad trzydzieści milionów złotych.

- W ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad szesnaście milionów złotych – dodaje dyrektorka sądeckiego szpitala. – W tym jest to ponad 13,5 mln złotych. Ponadto z Tarczy Antykryzysowej otrzymaliśmy ponad 4,7 mln złotych. W tej kwocie jest 800 tysięcy złotych na remont budynku dla oddziału zakaźnego, jak również na zakup specjalistycznego sprzętu.

Szpital planuje kupno między innymi nowoczesnego tomografu komputerowego. Urządzenie to będzie wykorzystywane między innymi do walki z koronawirusem, jak również będzie wykorzystywany do diagnostyki pacjentów, którzy będą trafiali do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zostanie też zakupione wyposażenie do oddziału zakaźnego, jak również do oddziału intensywnej terapii. Część pieniędzy z tarczy antykryzysowej zostały również przeznaczone na środki ochrony osobistej.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu