Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/10/2023 - 15:10

Sądeckie MPK funduje kurs prawa jazdy dla swych przyszłych kierowców

Miejska spółka MPK w Nowym Sączu poszła w ślady innych przewoźników w Polsce i będzie płaciła za szkolenia osób (kursy prawa jazdy kat. D), które zechcą potem pracować w tym przedsiębiorstwie i usiądą za kółko autobusu MPK. Taką chęć zadeklarowało już trzech młodych mieszkańców Nowego Sącza.

Kierownictwo sądeckiego MPK chce w ten sposób zachęcić osoby do zawodowego związania się z tym przewoźnikiem.

Autobusami miejskiej komunikacji w Nowym Sączu i na trasach podmiejskich, z którymi MPK ma zawarte porozumienia międzygminne przemieszczają się codziennie tysiące mieszkańców Nowego Sącza i regionu.

- Wyszliśmy do mieszkańców z myślę dość ciekawą propozycją – sfinansowania uzyskania uprawnień do kierowania autobusami (kategoria D) – dla potencjalnych kierowców, którzy po ich zdobyciu podejmą pracę w naszej firmie – mówi Jerzy Leszczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. – Taka osoba musi potem pracować jako kierowca autobusu minimum trzy lata.

Jest to, jak zaznacza prezes sądeckiej spółki inwestycja w potencjalnego pracownika. Ten program ma pomóc osobom w sfinansowaniu zdobycia prawa jazdy (kategoria D.).

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu