Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
24/03/2017 - 15:45

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma nową super karetkę

Wojewoda małopolski Józef Pilch przekazał dzisiaj oficjalnie nową karetkę dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Nowoczesny ambulans wraz z wyposażeniem kosztował ponad 515 tysięcy złotych.

400 tysięcy złotych przekazał na jego zakup wojewoda, 10 tysięcy przekazała gmina Korzenna, a pozostałą kwotę z własnego budżetu wyasygnowało Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Przeczytaj też Dyspozytornia pogotowia wróci do Nowego Sącza?Wiceminister zdrowia daje nadzieje

- Ta karetka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt - mówił wojewoda Józef Pilch. - Cieszę się, że zakupiliśmy ją razem ze starostą. Będziemy się starać, aby w Małopolsce rozmieścić podstacje w taki sposób, żeby karetka dojeżdżała do chorego w ciągu dziewięciu minut.

Nowy ambulans ma standard karetek, które pracowały podczas Światowych Dni Młodzieży - będzie kierowana do najpoważniejszych przypadków.

Przeczytaj też W Męcienie będzie podstacja pogotowia ratunkowego?

- Wojewoda dotrzymuje słowa – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Na poprzednim spotkaniu obiecał, że będzie wspierał nasze działania w pozyskaniu ambulansu i tak się stało. Dziękuję, że tak przychylnym okiem wojewoda patrzy na Ziemię Sądecką.

W spotkaniu wzięli udział: wojewoda małopolski Józef Pilch, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Marian Ryba i Franciszek Kantor, a także dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt.

(m), źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu