Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
04/03/2020 - 13:55

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe przygotowane na ewentualne przypadki koronawirusa

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej, porannej konferencji prasowej poinformował o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze i tam będzie leczony. Czy Nowy Sącz jest przygotowany na ewentualne pojawienie się przypadku zakażenia koronawirusem?

Wczoraj w sądeckim ratuszu zebrał się Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich służb: miejskich, weterynaryjnych, sanitarnych, straży pożarnej, straży granicznej, policji, pogotowia ratunkowego działających w ramach tego zespołu. Rozmawiano między innymi o stanie przygotowań na ewentualność pojawienia się w mieście przypadku zakażenia koronawirusem.

O to, czy pogotowie przygotowane jest na ewentualne pojawienie się takiego przypadku zapytaliśmy Bożenę Hudzik, dyrektora Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

- Jak najbardziej – uspokaja Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego  w Nowym Sączu. – Zespoły medyczne są zapoznane z procedurami postępowania, zgodnie z zaleceniami zawartymi w wojewódzkim planie postępowania na wypadek epidemii. Stosujemy wszelkie środki ochrony indywidualnej.

[email protected], fot. KS.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)