Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
22/04/2020 - 16:15

Sądeczanie znowu odbierają karty nowosądeczanina [WIDEO]

Po kilku tygodniach przerwy znów otwarte są Punkty Obsługi Klienta MPK w Nowym Sączu. Dzisiaj mieszkańcy odbierali w nich przede wszystkim wydrukowane karty nowosądeczanina. W większości były to osoby, które przyszły do punku na umówioną godzinę, ale pojawili się też i tacy, którzy chcieli na przykład przedłużyć bilet okresowy.

Punkty Obsługi Klienta MPK znajdują się w trzech miejscach Nowego Sącza: w rynku, w nowej siedzibie dworca autobusowego MPK oraz w budynku  przy ul. Wyspiańskiego, w którym siedzibę ma spółka.

Sprawdziliśmy, jak dzisiaj, po kilkutygodniowej przerwie funkcjonowały te punkty. W najbardziej obleganym mieszczącym się w rynku tłoku petentów nie było.  Podobnie było również w pozostałych dwóch.

Czytaj także: Nowy Sącz: nareszcie! Wydawanie kart nowosądeczanina rusza jutro

Na drzwiach wejściowych do tych punktów można było zobaczyć informację, aby klienci wchodzili do środka pojedynczo, ale także i tę, że w godzinach od 10 do 12 są przyjmowani petenci powyżej 65 roku życia.

Tak, jak już wczoraj pisaliśmy, koordynatorzy projektu karta nowosądeczanina, w dobie pandemii koronawirusa ustalili zasady obsługi petentów. Otóż mieszkańcy, którzy się dzisiaj zgłaszali do punktów, byli umówieni na określoną godzinę. Wszystko po to, aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Petenci starali się zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa. Wchodzili pojedynczo, a czekając przed punktami stali od siebie w przepisowej odległości.

Większość mieszkańców, z którymi dzisiaj rozmawialiśmy została umówiona przez pracownika sądeckiego MPK na określoną godzinę. Przeważali ci, którzy przyszli, aby odebrać kartę nowosądeczanina.

Przypomnijmy, że uprawnia ona m.in. do 90 minutowego darmowego postoju w Strefie Płatnego Parkowania oraz korzystania z darmowych przejazdów miejską komunikacją autobusową.

Dzisiaj do punktów udawały się też osoby, które nie były umówione na określoną godzinę. Przyszły dlatego, że wyczytały w internecie, że punkty są od dzisiaj czynne.

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu