Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
26/05/2022 - 20:35

"Sądeczanin" na warszawskich Targach Książki. Chce się czytać! [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień Targów Książki w Warszawie. Jest to największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce. Tę prestiżową imprezę odwiedziło tysiące czytelników, którzy kochają książki i lubią je czytać.

Czytaj także: http://„Sądeczanin” na warszawskich targach książki. Tutaj są jej miłośnicy Połowa

Targi Książki w Warszawie potrwają do niedzieli (29 maja). Targowe stoiska zajęły sporą przestrzeń przed i w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Placu Defilad. W tegorocznym czytelniczym wydarzeniu bierze udział ponad pięciuset wystawców z trzynastu krajów.

- Targi Książki w Warszawie to osiemset wydarzeń i spotkań z autorami na kilku scenach i na stoiskach wydawców – mówi Małgorzata Kanownik z biura organizacyjnego targów (Fundacja Historia i Kultura). W tym roku gościmy trzydziestu gości z Norwegii, bo to państwo jest gościem honorowym targów. W związku z tym podczas tych czterech dni mamy pięćdziesiąt wydarzeń norweskich.

Ponadto w program targów wpisuje się w tym roku 9 bloków programowych, dwadzieścia spotkań wokół książek premierowych.

Czytaj także: „Sądeczanin” na warszawskich targach książki. Wyjątkowe spotkania autorskie

- Zapraszamy wszystkich na Targi Książki  - dodaje nasza rozmówczyni. – Mnóstwo atrakcji dla fanów kryminału, komiksu, reportażu. Warto przyjść, bo jest bardzo bogaty program dla dzieci i młodzieży, a także program branżowy dla wszystkich, którzy interesują książką się interesują – księgarzy, bibliotekarzy i wydawców. Słowem ciekawych wydarzeń. Serdecznie zapraszam.

Na Targi Książki do Warszawy przyjechali goście (wystawcy) z różnych zakątków świata. Są miedzy innymi reprezentanci Norwegii, Ukrainy, Niemiec, Francji, Azerbejdżanu, Armenii Oprócz Norwegii szczególne miejsce w programie tego wydarzenia ma również Ukraina. Reprezentantka tego kraju Oksana Zabużko, ukraińska pisarka, poetka i eseistka, podczas otwarcia Targów Książki w Warszawie wygłosiła wykład inauguracyjny.

- Staramy się zaproponować jak najszerszą ofertę – mówi Małgorzata Kanownik. Cieszymy się, że dopisali zarówno wystawcy, jaki i czytelnicy.

Ile książek wystawcy przywieźli na targi książki? To trzeba byłoby policzyć na tony – dodaje nasza rozmówczyni.

Wystawcy, z którymi rozmawiał Sądeczanin już po pierwszym dniu zacierali ręce, bo przez pierwszy targowy dzień przewinęło się tłumy czytelników. Między innymi swoje książki wystawiał Paweł Leśniak z Nowego Sącza (Wydawnictwo Nocą), młody pisarz, a także  kilku wystawców, którzy gościli niedawno podczas 4. Sadeckich Targów Książki, które odbyły się 14 i 15 maja w Nowym Sączu. Wśród nich znaleźli się m.in. Rafał Skąpski (Wydawnictwo Czytelnik), Wydawnictwo Pedagogiczne i Wydawnictwo Kameleon.

Zapraszamy na drugi dzień targów.

[email protected], fot. IM.

Pod Pałacem Kultury książki z całego świata. Tłumy czytelników na Targach Książki
Za nami pierwszy dzień Targów Książki w Warszawie. Jest to największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce. Tę prestiżową imprezę odwiedziło tysiące czytelników, którzy kochają książki i lubią je czytać.


Dziękujemy za przesłanie błędu