Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
28/05/2022 - 18:10

„Sądeczanin” na warszawskich targach książki. Tutaj są jej miłośnicy

Połowa największej czytelniczej imprezy - Targów Książki w Warszawie już za nami. Codziennie przez Pałac Nauki i Kultury, w którym ulokowano część stanowisk dla wystawców i przez namioty stojące przed samym pałacem, jak i na Placu Defilad przewija się codziennie przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy oglądających, jak i kupujących.

Czytaj także: „Sądeczanin” na warszawskich targach książki. Wyjątkowe spotkania autorskie

To największe targi czytelnicze w Polsce. Na to wydarzenie czekają fani książek, którzy je kochają i lubią czytać. Przez stoiska poszczególnych wydawnictw, które wystawiają swoją książkową ofertę, jak i przez namioty przewija się tłum osób. Tak jest od czwartku.

Nie może na warszawskich Targach Książki zabraknąć prawdziwego miłośnika książek. Pod Pałac Kultury i Nauki i na Plac Defilad ściągają z całej Warszawy, ale także z różnych zakątków Polski.

- Przyjechałam z Katowic – powiedziała Sądeczaninowi pani Katarzyna. – Biorę udział w tym wydarzeniu kolejny raz i zawsze wyjeżdżam stąd z kilkoma wymarzonymi książkami. Jestem przeszczęśliwa, jeśli uda mi się zdobyć cenny autograf autora i krótko z nim porozmawiać. Już kupiłam ich kilka. Czy na tym poprzestanę? Nie wiem. Kocham książki i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Lubię czytać i wszystkim to polecam. Czytanie poszerza horyzonty. Od dzieciństwa wpajała mi to moja mama i miała stuprocentową rację.

Pani Katarzyna zdradziła nam, że na to wydarzenie bierze kilka dni urlopu, pakuje walizkę i obiera kierunek na Warszawę. Miłośnicy książek dobrze wiedzą, że kupno chociażby kilku upatrzonych publikacji to spory wydatek w domowym budżecie.

- Na zakupy na targach oszczędzam przez cały rok – dodaje pani Katarzyna. I podobnie, jak ona taką metodę, by kupić wymarzone książki stosuje wielu jej miłośników.

- Tylko w jednym dniu moje konto odchudziło się o 400 złotych – mówi pan Adrian z Opola, który wyszedł ze stoiska Wydawnictwa Agora z dwoma kolejnymi książkami. – Czy koniec tego wydatkowego szaleństwa? Nie wiem? Jeśli coś fajnego wpadnie mi w ręce, to nie wiem czy się nie skuszę – dodaje.

Czytaj także: "Sądeczanin" na warszawskich Targach Książki. Chce się czytać! [ZDJĘCIA]

Na Targach Książki w Warszawie nie brakuje oglądających, zapoznających się z ogromną wydawniczą ofertą. Ludzie zatrzymują się przy stoiskach sięgają po książki przeglądają, czytają. Jeśli publikacja ich zainteresuje to kupują. Są to czytelnicy w różnym wieku. Od kilkulatków do osób w podeszłym wieku.

Targi Książki w Warszawie to nie tylko stoiska z książkami, ale także mnóstwo imprez towarzyszących tej imprezie – spotkania autorskie, konferencje, rozmowy z ciekawymi ludźmi, warsztaty.

Organizator Targów Książki w Warszawie – Fundacja Historia i Kultura zadbała, by wśród towarzyszących targom imprez każdy miłośnik literatury znalazł coś dla siebie.

Targi Książki jeszcze jutro. Ale to nie ostatnia czytelnicza impreza w tym roku. Wielu wystawców, którzy są obecnie w Warszawie już szykuje się do udziału w Jesiennych Targach Książki, które odbędą się od 15 do 18 września w stolicy. Tym razem wystawcy będą czekali na miłośników książek w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego.

[email protected], fot. IM.

„Sądeczanin” na warszawskich targach książki. Wyjątkowe spotkania autorskie
W Targach Książki w Warszawie uczestniczy w tym roku ponad 500 wystawców z 13 krajów, między innymi z Francji, Hiszpanii, Niemiec czy też Armenii. Tegoroczne targi to nie tylko stoiska, ale i inne wydarzenia, między innymi spotkania autorskie z pisarzami, aktorami, przedstawicielami świata kultury, dziennikarzami. Wymieńmy niektóre nazwiska: Edyta Jungowska, Rafał Skąpski, Czesław Bielecki, Krzysztof Zanussi, Tomasz Raczek, Beata Pawlikowska, Mariusz Szczygieł, Marcin Kydryński, Zbigniew Lew Starowicz.


Dziękujemy za przesłanie błędu