Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
27/06/2020 - 14:20

Sądeczanin w Radzie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Tomasz Michałowski, pracujący od kilku miesięcy, jako szef gabinetu w Ministerstwie Nauki otrzymał powołanie do Rady Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Nominację podpisał Tadeusz Kościński, czyli szef resortu finansów w obecnym rządzie.

Tomasz Michałowski
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji od ponad 25 lat zajmuje się szeregiem projektów i inicjatyw mających na celu poszerzanie wiedzy, zdobywanie nowych umiejętności, a także rozwijanie kompetencji oraz zainteresowań w środowisku międzynarodowym. Jednym z najbardziej znanych przedsięwzięć jest „Erasmus”. Kojarzy się głównie z wymianami studenckimi, jednak zakres jego działalności jest znacznie obszerniejszy.

Zobacz też: Tomasz Michałowski robi karierę w polityce

Do programów i inicjatyw, którymi zajmuje się obecnie FRSE wchodzą także: European Language Label, eTwinning, Eurodesk Polska, Europass, Eurydice, WorldSkills i EPALE. FRSE Wspiera również współpracę z krajami Wschodu poprzez Polsko‑Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu (SALTO), a od 2016 r. także w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze edukacyjnym. Narodowa Agencja od lat realizuje konkursy, których celem jest promowanie rezultatów projektów. Flagowymi inicjatywami są EDUinspiracje (w tym EDUinspirator oraz EDUinspiracje – Media), a także European Language Label oraz SElfie+. Ponadto organizacja posiada duże doświadczenie jako koordynator obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży oraz współorganizator wydarzeń odbywających się w ramach Europejskiego Dnia Języków. Obecnie Fundacja wydaje dwa bezpłatne czasopisma o tematyce edukacyjnej: „Języki Obce w Szkole” oraz „Europa dla Aktywnych”. (opr. [email protected])


Dziękujemy za przesłanie błędu