Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
25/10/2017 - 16:45

Sądeczanin zginął w Tatrach! Policja bada okoliczności tragicznej śmierci

Ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali dzisiaj wezwani do mężczyzny, który leżał pod Nosalem nie dając znaków życia. Niestety nie dało się go uratować, był już martwy. Po działaniach policji ustalono, że był to 38-letni mieszkaniec Nowego Sącza.

Co było przyczyną śmierci? - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna spadł z dużej wysokości i poniósł śmierć na miejscu. Najprawdopodobniej powodem tego tragicznego zdarzenia był nieszczęśliwy wypadek. Dzisiaj rano rodzina poszkodowanego oficjalnie zgłosiła jego zaginięcie, ponieważ nie mieli z nim kontaktu odkąd wczoraj przyjechał na urlop do Zakopanego - poinformował Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Zobacz: Śmiertelny wypadek na I Brygady. Zginęła kobieta potrącona na pasach [ZDJĘCIA]

Nad sprawdzeniem szczegółów tego tragicznego zdarzenia pracują obecnie policja oraz prokuratura.

TOPR ogłosił wczoraj pierwszy stopień zagrożenia. - W Dolinie Pięciu Stawów Polskich spadło przez ostatnią dobę 35 cm śniegu. Dodatkowo sytuację pogorszył mocny wiatr, który utworzył zaspy. Szlaki są całkowicie zasypane śniegiem a brak widoczności uniemożliwia orientację w terenie. Odradzamy wyjścia w góry - ostrzega turystów w oficjalnym komunikacie.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. TOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe