Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
30/05/2018 - 15:55

Sandecja bez prezesa. Grzegorz Haslik zrezygnował, a nowego nie ma

Po spadku Sandecji z Ekstraklasy z funkcji prezesa klubu zrezygnował Grzegorz Haslik. Na stronie klubu opublikował obszerne oświadczenie. Nowego prezesa nie ma, bo wymieniany przez niektórych Tomasz Michałowski funkcji tej nie objął.

Sandecja treningTomasz Michałowski, w nowosądeckim magistracie pełniący obecnie funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji w rozmowie z "Sądeczaninem" zaprzecza informacji, że to on został nowym prezesem Sandecji SA. A sprawy następstwa również nie komentuje, podobnie jak nieoficjalnych doniesień, że rozmowy na ten temat prowadzone są z nim już od dłuższego czasu. 

Dużo więcej do powiedzenia ma były prezes Sandecji, Grzegorz Haslik. Dziś opublikował na stronie Sandecji obszerny komunikat, w którym informuje o rozstaniu z klubem i podsumowuje czas swej pracy z drużyną, która rok temu - bez żadnego zaplecza, choćby stadionu, świeżo dostała się do najwyższej ligi piłkarskich rozgrywek.

- Rok temu podjąłem się wyzwania, jakim było zorganizowanie od podstaw Spółki Akcyjnej Miejski Klub Sportowy Sandecja - napisał były prezes. - Stojąc na czele zarządu miałem się skupić na stronie formalno-prawnej i finansowej, natomiast sprawy sportowe zostały powierzone doświadczonym osobom, które dobrze poruszały się w tym temacie (...)

(...) Najgorsza była presja czasu. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek podpisano umowy ze sponsorami tytularnymi: firmą Szubryt i firmą Fakro oraz z firmą Wiśniowski, która jest partnerem wspierającym Akademię Piłkarską Sandecja oraz innymi firmami, które wsparły i nadal wspierają nasz Klub (...)

(...) Niestety, mimo determinacji zawodników i sztabu szkoleniowego I drużyny nie udało się osiągnąć najważniejszego celu, a mianowicie celu sportowego. Żałuję, że nie ziściły się nadzieje na utrzymanie w Ekstraklasie, ale taki jest sport, raz się wygrywa, a raz się przegrywa, chociaż w niektórych sytuacjach zabrakło nam po prostu szczęścia. Jednak roczny pobyt w Ekstraklasie pomógł nam zwrócić uwagę na punkty, które należy poprawić. Jest to, więc cenne doświadczenie, z którego Klub będzie korzystał w przyszłości (...)

Zobacz też: Burza po słowach prezesa Haslika. Kibice zbojkotują mecz?

Na zakończenie sezonu 2017/18 i mojej pracy w MKS SANDECJA S.A chciałbym wszystkim serdecznie podziękować. Zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu I drużyny za poświęcenie i walkę do końca, zawodnikom i trenerowi II drużyny za osiągnięcia sportowe, trenerom Akademii Piłkarskiej Sandecja za zapał w pracy z młodzieżą, młodym zawodnikom za pasję i chęć rozwijania swoich umiejętności, wszystkim pracownikom Klubu za zaangażowanie i wspólną pracę, sponsorom za pomoc finansową, wszystkim sympatykom Sandecji, że byliście razem z nami, zwłaszcza w tych trudnych momentach, a właścicielowi Klubu – Miastu Nowy Sącz za udzielone zaufanie i wsparcie. 

Wierzę, że w kolejnych sezonach uda się Sandecji ponownie wywalczyć awans do LOTTO Ekstraklasy, a zawodnicy będą mieli możliwość rozgrywania spotkań na własnym, nowym stadionie i będą odnosić tak przez wszystkich oczekiwane sukcesy sportowe. opr. tk. Fot. TK

Pełną treść komunikatu znajdziecie na stronie Sandecja.plDziękujemy za przesłanie błędu