Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
16/11/2022 - 10:40

Ściągają asfalt, żeby wylać beton. Póki trwa remont, lepiej omijać tę drogę

Trwa remont drogi w Mogilnie (gmina Korzenna). Drogowcy chcą uwinąć się przed końcem listopada. Do tego czasu lepiej omijać ten odcinek.

W Mogilnie w gminie Korzenna trwa remont drogi zwanej „Mogilskie Cisy”. To trasa, który służy jako dojazd do słynnego rezerwatu cisów oraz łączy ze sobą dwie drogi: Posadowa – Cieniawa oraz Paszyn – Mogilno.

Remont obejmuje odcinek o długości 840 metrów. Asfaltowa, podziurawiona nawierzchnia jest zastępowana bardziej trwałą, betonową. Pracami remontowymi zajmuje się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Korzennej.

Po modernizacji droga będzie miała 3,6 m. szerokości. Tak wyglądała droga Mogilskie Cisy przed remontem.

Cała inwestycja będzie kosztowała 700 tysięcy złotych. Na remont tego odcinka gmina Korzenna dostała dofinansowanie z funduszu Lasów Państwowych w wysokości blisko pół miliona złotych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Asfaltową drogę zamienią w betonową. Dostali na to blisko pół miliona złotych

Urząd Gminy w Korzennej szacuje, że do połowy listopada wykonano już połowę robót. Drogowcy chcą uwinąć się ze wszystkim do końca miesiąca. Oczywiście kluczem do sukcesu będzie sprzyjająca pogoda.

Mieszkańcy Mogilna, którzy dojeżdżają do swoich domów wspomnianą drogą muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Pozostali kierowcy powinni unikać jazdy tym odcinkiem aż do końca listopada. ([email protected], fot. UG Korzenna)

Trwa remont drogi w Mogilnie. Lepiej omijajcie ten odcinek
Drogowcy chcą uwinąć się z remontem przed końcem listopada. (Fot. UG Korzenna)


Dziękujemy za przesłanie błędu