Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
25/03/2020 - 18:10

Sędziowie z sześciu sądów kupili tysiąc maseczek dla sądeckiego szpitala

Oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu otrzymał tysiąc jednorazowych maseczek chirurgicznych. Jest to dar sędziów Sądu Okręgowego w Nowym Sączu i sędziów Sądów Rejonowych w Nowym Sączu, Limanowej, Gorlicach, Nowym Targu i w Zakopanem.

Środowisku sędziowskiemu z naszego regionu, które zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla sądeckiego szpitala udało się zebrać w krótkim czasie czternaście tysięcy złotych.

Czytaj także: Sędziowie z regionu zbierają pieniądze na maseczki dla sądeckiego szpitala

- W akcji wzięło udział kilkudziesięciu sędziów SO i sądów rejonowych – mówi Bogdan Kijak, rzecznik ds. karnych w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. - W ciągu dwóch dni udało się zebrać 14 tysięcy złotych. Już zostało zakupionych tysiąc maseczek, które zostały przekazane Oddziałowi Zakaźnemu szpitala w Nowym Sączu.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu przyznaje, że kwota, jaką udało się zgromadzić nie została jeszcze w pełni wykorzystana, dlatego też będą dokonywane kolejne zakupy środków ochrony osobistej. Trafią one do innych szpitali.

[email protected], fot. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu