Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
16/03/2020 - 12:30

Sesja rady gminy Łabowa odbędzie się zgodnie z planem [transmisja na żywo]

Dzisiaj uzyskaliśmy potwierdzenie, iż planowana na godz. 16:00, sesja rady gminy Łabowa odbędzie się. Będą w niej jednak zmiany. Jakie?

Jak informowaliśmy w, opublikowanym w piątek, materiale „Co z sesjami rady gmin w Kamionce Wielkiej, Łabowej i Nawojowej?”, przewodnicząca rady gminy Łabowa, na tamten moment nie podjęła decyzji o odwołaniu XXII sesji rady gminy.

Chcąc uzyskać, bieżącą informację o ostatecznym rozstrzygnięciu tej kwestii, skontaktowaliśmy się z Sławomirem Rybarskim, sekretarzem gminy Łabowa. Co usłyszeliśmy?

- Pani przewodnicząca Maria Stopka, utrzymała swoją decyzję o zwołaniu sesji. Po otrzymaniu tej wiadomości, podjęliśmy wszystkie możliwe środki zapobiegawcze, aby zapewnić bezpieczne przeprowadzenie obrad. Do sali posiedzeń, prowadzi osobne wejście. Ponadto każda osoba przybywająca na sesję, będzie zobligowana do dezynfekcji rąk. Jednocześnie radni zostaną wyposażeni w rękawiczki i maseczki ochronne. Również ograniczamy liczbę urzędników uczestniczących w obradach do informatyka i mojej osoby. Protokolantka, swoje obowiązki wykonywać będzie zdalnie. Oczywiście, przygotuje przed sesją wszelkie niezbędne dokumenty dla przewodniczącej, tak aby sesja sprawnie się odbyła. Jednocześnie, pomieszczenie, w którym odbędzie się dzisiejsze spotkanie, po jego zakończeniu poddamy dezynfekcji – informuje Rybarski.

O powody braku odwołania sesji, zapytaliśmy przewodniczącą rady gminy.

- Nasz gmina, jest mała gmina. Mamy 13. sołtysów i 15. radnych. W sesji nigdy nie uczestniczy więcej niż 50 osób, więc zachowamy kryterium ograniczeń zbiorowych zgromadzeń. Ponadto, na początku sesji, planuję wnieść wniosek o rozpatrzenie tylko dwóch punktów, związanych z podjęciem uchwał. Stąd też nie przewiduję obszernej sesji, gdyż o pozostałych sprawach możemy porozmawiać w terminie późniejszym. Zobaczymy jak do mojej prośby ustosunkują się radni. Może też tak się zdarzyć, iż nie uzyskamy wymagalnego kworum i sesja rozpocznie się i od razu zostanie zakończona. Pragnę także dodać, że uzyskałam informację od pani wójt Marty Słaby, o zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla uczestników sesji (dezynfekcja, środki ochronne, osobne długopisy, zwiększone odległości między radnymi) – o swojej decyzji mówi Maria Stopka.

Czekamy, więc na rozwój sytuacji, po rozpoczęciu obrad o godz. 16:00.
 

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot. i mat. filmowy: UG ŁabowaDziękujemy za przesłanie błędu