Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/11/2019 - 18:35

Skargi do WSA na decyzję RIO w sprawie błękitnego węgla nie będzie!

Podczas dzisiejszej sesji władze miasta zwróciły się do radnych o zgodę na wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie decyzji RIO wstrzymującej dopłaty do błękitnego węgla. Rada Miasta, niestety nie wyraziła na to zgody.

Przypomnijmy, że kilka dni temu władze miasta otrzymały niekorzystną decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wstrzymała dopłaty do błękitnego węgla. Już wtedy władze miasta, podczas konferencji prasowej informowały dziennikarzy, że będą odwoływać się od decyzji RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

Magdalena Majka, wiceprezydent miasta Nowego Sącza zwróciła się dzisiaj z wnioskiem formalnym do Rady Miasta o wyrażenie zgody przez radę na złożenie skargi do WSA na decyzję RIO.

Niestety, Rada Miasta, między innymi głosami radnych klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz nie zgodziła się, aby władze miasta zaskarżyły decyzję RIO.

Wywołało to oburzenie radnych dwóch klubów Koalicja Obywatelska i Koalicja Nowosądecka.

Radny PiS – Wybieram Nowy Sącz Michał Kądziołka stwierdził, że klub PiS – Wybieram Nowy Sącz nie jest absolutnie przeciwko dopłatom miasta do błękitnego węgla. Sugerował, aby przygotować projekt uchwały, którzy RIO nie będzie mogła zakwestionować. Sugerował też, aby przed tym władze miasta odbyły cykl spotkań z włodarzami okolicznych gmin albo zorganizowanie jakiejś międzygminnej debaty.

- Moim zdaniem powinien to być projekt międzygminny – dodał radny Kądziołka.

Szkopuł w tym, że skarga musi wniesiona do 30 dni od daty podjęcia decyzji przez RIO.

Radny Koalicji Nowosądeckiej Maciej Prostko wspierany przez jego koleżanki i kolegów z klubów KO i KN nie ustępował.

- Cóż nam szkodzi złożyć taką skargę – jeszcze raz apelował radny Prostko. – Jeszcze raz apeluję i składam wniosek formalny o poszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący złożenia skargi na decyzję RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Niestety w kolejnym głosowaniu nad wnioskiem formalnym radnego Prostko jedenastu radnych nie zgodziło się na wniesienie skargi do WSA.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu