Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
22/10/2021 - 16:35

Skończyli remont drogi. Takiej współpracy z mieszkańcami jeszcze nigdy nie było

Na początku października został oddany do użytku całkiem spory kawałek drogi gminnej. Wójt Andrzej Romanek podziękował mieszkańcom, bez których wsparcia nie udałoby się zrealizować tej inwestycji. Jak prezentuje się nowa nawierzchnia?

Kilka dni temu zakończył się remont drogi gminnej Michalczowa – Biała. Zakres prac modernizacyjnych obejmował wykonanie kilkuwarstwowej jezdni, utwardzenie jej i ustabilizowanie gruntu. Wykonane zostały również pobocza, ochronne barierki w najbardziej niebezpiecznych miejscach oraz znaki drogowe.

Remont kosztował gminę prawie 400 tysięcy złotych, jednak większość udało się pokryć z dofinansowania pochodzącego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Czytaj też: Robi wrażenie. Zobaczcie, jak prezentuje się droga w Rąbkowej po remoncie

- Droga po modernizacji będzie bezpieczna i wygodna. Cieszę się bardzo, że przy dobrej współpracy mieszkańców udało się ją wykonać w takim zakresie. To ważne, bowiem współpraca zawsze przynosi dobre rezultaty – skomentował wójt Łososiny Dolnej, Andrzej Romanek. – Dzisiaj wszyscy możemy powiedzieć z satysfakcją, że kolejna droga w naszej gminie jest dobrej jakości, ku radości naszych mieszkańców – dodaje wójt.

Lokalna społeczność wykazała się ogromną wyrozumiałością w trakcie trwającego remontu. To, jak wygląda teraz ten odcinek drogi, jest wspólnym sukcesem gminy i mieszkańców. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!