Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
22/08/2018 - 13:40

Skręcasz z ul. Lwowskiej w Matejki? Możesz dostać nawet 500 zł mandatu

Nie zwracasz uwagi na znaki? Skręcasz mimo zakazu? Możesz dostać nawet 500 zł mandatu i pięć punktów karnych. Sądeccy policjanci przypominają, że na skrzyżowaniu Lwowskiej z Matejki obowiązują nowe znaki drogowe.

Od 27 lipca w Nowym Sączu obowiązuje zakaz skrętu z Lwowskiej w ulicę Matejki. Przed skrzyżowaniem został postawiony znak. Sądeccy kierowcy mają jednak swoje przyzwyczajenia. Jeżdżą „na pamięć” nie zwracając uwagi na znaki. Wielu z nich celowo skraca sobie drogę, licząc na to, że pozostaną bezkarni. Jest to jednak złudna nadzieja.  

Zobacz też Ustawili zakaz skrętu z Lwowskiej w Matejki! Pytamy: po co? [SONDA]

W ostatnich dniach funkcjonariusze otrzymali mnóstwo telefonów od mieszkańców Nowego Sącza, którzy narzekali, że mimo zakazu skrętu, kierowcy i tak nie stosują się do znaków.  Teraz w pobliżu tego skrzyżowania będzie można spotkać więcej radiowozów. Policjanci będą karać nieposłusznych kierowców mandatami i punktami karnymi.

 - Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że niestosowanie się do obowiązujących znaków drogowych powoduje znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, co jest uciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego, a ponadto zagrożone jest karą grzywny w kwocie od 20 zł do 500 zł oraz 5 punktami karnymi – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.  

RG [email protected], Fot. Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe