Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
20/12/2023 - 16:35

To skrzyżowanie może jutro korkować Łącko. Uwaga na drogowców, bo na tym nie koniec utrudnień

Zima trochę ustąpiła zatem drogowcy tam, gdzie jest to możliwe kontynuują rozpoczęte remonty dróg. Nie inaczej jest na powiatówkach i już na jutro, na czwartek 21 grudnia PZD zapowiada utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu powiatówek pod kościołem i pod szkołą w Łącku.

Już w marcu 2022 roku pisaliśmy o przymiarkach Powiatowego Zarządu Dróg do przebudowy dwóch najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań powiatówek na Sądecczyźnie. Jedno jest w Gołkowicach Górnych w gminie Stary Sącz, drugie właśnie w Łącku.

Jak informował wtedy wójt Jan Dziedzina chodzi dokładnie o to, które jest zaraz pod kościołem św. Jana Chrzciciela gdzie zbiegają się drogi Łącko – Wola Kosnowa i Łącko – Naszacowice. Co tu kryć – dziś nie jest tu bezpiecznie a mieszkańcy od dawna apelowali do gminy o konkretne rozwiązania a gmina dalej wnioskowała o to do powiatu.

Powiatówka na Wolę Kosnową biegnie tuż przy murze kościelnym. Nie ma tu ani kawałka chodnika. By wierni nie wychodzili z kościoła wprost na jezdnię jest apel, by zrobić tu może nie chodnik, bo na to miejsca brak, ale jakąkolwiek opaskę, która uchroni pieszych przed zagrożeniem związanym z wtargnięciem na drogę. Drugi postulat dotyczył rozwidlenia – Łącko – centrum i Łącko – Czarny Potok. Tu na środku stoi słup telekomunikacyjny i mieszkańcy liczą na to, że uda się rozwidlenie tak przebudować, by słup znalazł się całkowicie poza nim. – Te rozwiązania, które były dobre 20 lat dziś już się po prostu nie sprawdzają. Mieszkańcy liczą - zaznaczał Dziedzina. 

Nowy Sącz: będą wymieniać nawierzchnię mostu nad Łubinką. Nowochruślicka może się korkować

O szczęśliwym finale, czyli już rozpoczęciu prac w terenie mogliśmy napisać w marcu, bo wtedy drogowcy wkroczyli na plac budowy.  Teraz prace są już na finiszu.

I tak Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że jutro, 21 grudnia (czwartek) prowadzone będą roboty związane z układaniem warstw bitumicznych jezdni na skrzyżowaniu dróg powiatowych Łącko - Naszacowice i Łącko - Wola Kosnowa w rejonie kościoła i szkoły w miejscowości Łącko.

- W związku z tym w godzinach od 8 do 16 wystąpią czasowe zamknięcia dla ruchu jezdni dróg w obrębie skrzyżowania. Objazd zamkniętych odcinków dróg powiatowych możliwy będzie drogami

 Na tym jednak nie koniec utrudnień na powiatówkach, bo już 21 i 22 grudnia zamknięta też będzie częściowa droga Czarny Potok - Szczereż  a dokładnie jej liczący sobie 310 metrów odcinek w Szczereży i to w godzinach od 7 – 17. W tym wypadku objazdu trzeba szukać na drodze Łącko - Naszacowice oraz drogami gminnymi.

W ślad za tym autobus linii nr 33 MPK będzie kursował bezpośrednio do Łącka z pominięciem wykonania przejazdu wahadłowego do Szczereża. W tym czasie przystanki: Czarny Potok Jeżówka I, Szczereż – Świercze, Szczereż nie będą obsługiwane.

gminnymi – uprzedzają drogowcy. ([email protected] Fot.: PZD) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu