Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
07/02/2015 - 08:00

Śmieci starosądeczan odbierze włoskie konsorcjum firm AVR

Polsko-włoska firma AVR wygrała przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów odebranych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Stary Sącz. Krajowa Izba Odwoławcza nie uwzględniła odwołania konkurentów - Sity i Novej, choć ci złożyli jeszcze skargę do sądu.
Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów z gminy Stary Sącz został ogłoszony w październiku ubiegłego roku. Zgłosiły się do niego firmy, które świadczyły tę usługę przez ostatnie dwa lata - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Empol”, Sita Małopolska i Nova, a także polsko-włoska firma AVR. Ta ostatnia zaproponowała najniższą – 3 073 680 zł, cenę i tym samym wygrała przetarg. „Empol” za wywóz śmieci chciał 3 305 934 zł, a konsorcjum „Sita-Nova” 3 457 728 zł.

Z wynikami przetargu nie zgodziły się „Sita” i „Nova”. Konsorcjum odwołało się do Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, jednak, inaczej niż w Nowym Sączu, przegrały.
- Sita odwołała się jeszcze do sądu, ale to nie przeszkadza nam zawrzeć umowy z firmą AVR – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. – Ta będzie obowiązywała od 1 marca – dodaje.

Proces odwołania przez sądeckie firmy sprawił, że w styczniu i lutym śmieci mieszkańców Starego Sącza wywożą obecne firmy. - Pozwoliła nam na to zawarta umowa – tłumaczy burmistrz.

Starosądeczanie płacą za śmieci 12 zł i 6 zł, taniej dla segregujących. Na ulgi mogą liczyć rodziny wielodzietne, gdzie za czwarte i każde następne dziecko opłata wynosi 1 zł. Jak zapewnia Jacek Lelek, ceny te nie wzrosną.
- Z segregowaniem jest całkiem dobrze, choć oczywiście, zawsze mogłoby być lepiej. Podobnie ze ściągalnością opłat. Wielu mieszkańców płaci regularnie (raz na kwartał, przyp. red.), ale system cały czas jest dopinany – dodaje burmistrz.

(KB)
Fot. arch.


Dziękujemy za przesłanie błędu