Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
13/02/2020 - 08:35

Śmieciarki w godzinach szczytu paraliżują ruch w Nowym Sączu

Zdjęcie załączone do publikacji zostało wykonane przed godziną 8. na ulicy Rejtana. Czy śmieciarki muszą pracować w takich miejscach akurat w godzinach szczytu i paraliżować ruch w mieście?

Śmieciarki w godzinach szczytu paraliżują ruch w Nowym Sączu

Sądeczanie wielokrotnie apelowali do władz Nowego Sącza, by tak ustawić harmonogram ekip sprzątających miasto, by te nie blokowały ruchu na głównych ulicach miasta w godzinach szczytu. Jak widać na załączonym zdjęciu – bez skutku. Ekipa, której zrobiliśmy zdjęcie zatrzymywała się dosłownie co kilkadziesiąt metrów, by opróżnić kosze na śmieci ustawione na największej sądeckiej nekropolii.

Zobacz też: Rondo przy Kocich Plantach: objazdy już są, korków na razie nie ma

Skutek? Na pasie ruchu w stronę świateł na skrzyżowaniu Rejtana, Długosza, Nawojowskiej i Grodzkiej zrobił się spory korek. Zniecierpliwieni kierowcy przemykali chyłkiem drugim pasem, by objechać pojazd służb porządkowych. A przecież jest bardzo prosty sposób, by tego uniknąć. Wystarczy śmieciarki – przynajmniej w miejscach o natężonym ruchu – wypuszczać albo około godziny piątej czy szóstej rano, albo wieczorem. Dla wszystkich byłoby wygodniej a przede wszystkim bezpieczniej.

Liczymy na to, że służby komunalne wezmą sobie do serca tę propozycję szczególnie w kontekście kolejnych zapowiadanych remontów i objazdów, takich jak choćby te wprowadzone z racji budowy ronda przy Kocich Plantach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu