Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/12/2019 - 10:20

Sobota w Chełmcu z objazdami i to przez Nowy Sącz

Trwa remont drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec. Kierowców czekają tu kolejne utrudnienia w ruchu. Nadal też prowadzone są prace na trasie Trzetrzewina - Podrzecze. Zobaczcie szczegóły.

Drogowcy już o godzinie 5. 7 grudnia rozpoczynają kolejny etap prac na drodze Limanowa - Chełmiec w miejscowości Chełmiec. Do godziny 12. droga ta będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od ronda przy obwodnicy północnej Nowego Sącza od skrzyżowania z ul. Krakowską. Objazd wytyczono obwodnicą północną Nowego Sącza, ul. Tarnowską i Krakowską.

Zobacz też: Nowy Sącz: zamykają skrzyżowanie koło Wyspiańskiego

Przypomnijmy. Do końca lipca przyszłego roku ma zostać wymieniona nawierzchnia tej drogi na odcinku 5,27 km. W ramach prac zostaną też wykonane aktywne przejścia dla pieszych. Inwestycja kosztować będzie aż 7,56 mln zł z czego 70 procent właściciel drogi, czyli powiat nowosądecki pozyskał w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Jednocześnie korzystne ceny przetargowe pozwoliły rozszerzyć założony pierwotnie zakres robót o remont kolejnych 300 metrów trasy w samym centrum Chełmca.

Na tym nie koniec utrudnień na powiatówkach. Dzisiaj, 6 grudnia do godziny 15. prowadzone będą prace związane z remontem nawierzchni drogi powiatowej Trzetrzewina - Podrzecze. W związku z tym droga po raz kolejny w ostatnim czasie będzie zamknięta dla ruchu na odcinku przebiegającym przez miejscowość Chochorowice. Zalecany objazd drogą krajową nr 28 i drogami gminnymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu