Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/05/2020 - 10:30

Spada sondażowe, wyborcze poparcie dla Andrzeja Dudy. Jak jest w Nowym Sączu?

Przedwyborcze sondaże są ostatnio jak kalejdoskop. Ten najnowszy pokazuje gwałtowny spadek notowań Andrzeja Dudy. Ubiegający się o reelekcję prezydent, w zaledwie dwa miesiące stracił aż 20 procent poparcia.

Jeszcze niedawno, przed planowanymi na 10 maja wyborami, chęć zagłosowania na Andrzeja Dudę deklarowało aż 59 procent badanych. Teraz to 39 procent. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż PBS dla "Gazety Wyborczej”. Jak na razie badanie wskazuje na to, że z ubiegającym się o reelekcję prezydentem, w drugiej turze wyborów powalczą Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia. 

Czytaj też Jasnowidz znalazł w Sączu zwłoki teraz ma szokujące wizje wyborów na prezydenta

Trzaskowski, który zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata Koalicji Obywatelskiej, może liczyć na 21 procent poparcia. To on zajmuje teraz drugie miejsce na sondażowym podium. Na trzecim jest niezależny kandydat Szymon Hołownia z na poziomie 19 procent.

Jak wyglądają  notowania pozostałych kandydatów?

Na wystawionego przez Konfederację Krzysztofa Bosaka chciałoby głosować 13 procent ankietowanych.  Kandydat Lewicy Robert Biedroń może liczyć na 8 procent, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz na 5 procent.

Czytaj też Czy ból może być lepszy? Jest list w obronie Jarosława Kaczyńskiego

Sondaż został przeprowadzony na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.

Jakie są wyniki sondy „Sądeczanina”, w której jak  dotąd zagłosowało 8728 osób?

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu