Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
08/05/2024 - 11:20

Spotkali się pierwszy raz. Radni podjęli na sesji inauguracyjnej bardzo ważne decyzje [ZDJĘCIA]

We wszystkich gminach regionu odbyły się pierwsze sesje nowej kadencji. We wtorek spotkali się radni z Gorlic. Wybrany został m.in. przewodniczący oraz jego zastępcy.

Sesja inauguracyjna w Gorlicach

Rozstrzygnięcia wyborów samorządowych poznaliśmy przed miesiącem. Teraz przyszedł czas na pierwsze sesje w poszczególnych gminach. Początkiem maja oficjalnie rozpoczyna się nowa kadencja.

We wtorek na sesji inauguracyjnej zebrali się radni z Gorlic. Obrady prowadził najstarszy z nich - Henryk Plato. Rozpoczęło się od wysłuchania hejnału oraz hymnu Polski. Następnie zarówno radni, jak i wybrany po raz trzeci na urząd burmistrza Rafał Kukla, złożyli ślubowanie.

- Już po raz trzeci stanąłem przed państwem składając ślubowanie jako burmistrz Gorlic. To ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność. Zwłaszcza, że nie tylko od czasu powstania samorządu gminnego w roku 1990, ale również w powojennej historii naszego miasta, nikt nie dostąpił takiego zaszczytu. Dziękuję zatem wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych, przede wszystkim tym, którzy oddali na mnie swoje głosy - mówił Rafał Kukla.

- W nadchodzących latach zamierzam nadal budować zaplecze gospodarcze dla przedsiębiorców i inwestorów. Budując silną markę “Miasta Światła” będę kładł nacisk na nasz potencjał historyczny, kulturalny i sportowy aby maksymalnie wykorzystywać je w rozwoju turystyki, która już dzisiaj jest ważnym elementem lokalnej gospodarki - dodawał burmistrz.

Ważne decyzje na pierwszej sesji w Gorlicach

Wybrane zostało też prezydium rady. Funkcję przewodniczącego będzie nadal pełnił Robert Ryndak. Wiceprzewodniczącymi zostali z kolei Beata Kalisz i Jolanta Dobek. Kto będzie przewodził poszczególnym komisjom?

  • Komisja Rewizyjna - Lucyna Jamro
  • Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - Maria Piecuch
  • Komisja Budżetu i Finansów - Marcin Schindler 
  • Komisja Infrastruktury i Inwestycji - Krzysztof Jędrzejowski
  • Komisja Spraw Społecznych - Joanna Bubak
  • Komisja Oświaty, Kultury i Promocji - Maria Ludwin

Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach Rafał Kukla zdobył 71 proc. głosów i zdecydowanie pokonał Beatę Mikrutę-Kawę z Prawa i Sprawiedliwości. ([email protected], fot.: UM Gorlice, źródło: UM Gorlice)

Pełny skład nowej rady miasta na następnej stronie

Pierwsza sesja Rady Miasta Gorlice
We wtorek pierwszy raz spotkali się nowi radni z Gorlic. Wybrany został m.in. przewodniczący oraz jego zastępcy.


Dziękujemy za przesłanie błędu