Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
20/04/2018 - 08:15

Stare miasteczko rowerowe w Nowym Sączu drży w posadach. Nie będzie po nim śladu [ZDJĘCIA]

Nowe miasteczko rowerowe, skatepark, a także wspaniała strefa do rekreacji - takie atrakcje znajdą się na terenie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej, które już za kilka miesięcy zostanie wybudowane w miejscu dawnego miasteczka rowerowego przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu.

Nareszcie miasto znalazło firmę, która podjęła się zrealizować to zadanie. Wykonawca został wyłoniony w drodze negocjacji. Udało się to po dwóch unieważnionych przetargach. Oferty, jakie składali potencjalni wykonawcy przewyższały pulę środków, jaką miasto przeznaczyło na to zadanie.

Inwestycję realizuje firma Jan-Bud z Wielogłów. Koszt wykonania projektu oszacowano na 2 280 000 złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 1 080 000 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. 

Wykonawca demontuje już na terenie dawnego miasteczka rowerowego istniejącą tam jeszcze infrastrukturę.

- W miejscu starego miasteczka rowerowego powstaną strefy aktywnego wypoczynku dla dzieci z bogato wyposażonym placem zabaw z huśtawkami, piaskownicą i trampolinami ziemnymi. Wybudowana zostanie także trasa rowerowa, urządzenia do wspinaczki, siłownia i znacznie większy niż funkcjonujący do tej pory skatepark  o powierzchni około 350 m. kw. – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Zbudowane zostaną nowe alejki i ścieżki. Park będzie wyposażony we wszystkie urządzenia towarzyszące - ławeczki, kosze na śmieci, oświetlenie.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie (np. niesprzyjające warunki atmosferyczne) zakończenie inwestycji zaplanowano na lipiec br.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.

Stare miasteczko rowerowe drży w posadach
Stare miasteczko rowerowe drży w posadach


Dziękujemy za przesłanie błędu