Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
25/06/2019 - 14:55

Starosądeckie stawy: taki rekord, że nie wiadomo czy się cieszyć, czy płakać

Piękna pogoda trwa. Mieszkańcy Sądecczyzny tłumnie szukają wytchnienia nad wodą a przede wszystkim na starosądeckich stawach, które są jedynym tego typu zorganizowanym kąpieliskiem w regionie. Park Wodny Stawy odnotował już, choć wakacje zaczęły się dopiero kilka dni temu, rekord sprzedaży biletów.

Zobacz też: Stary Sącz: zobacz czy burmistrz dostanie absolutorium. Sesja LIVE

- W ciągu dwóch tygodni od otwarcia stawów sprzedaliśmy ponad 19 tysięcy biletów – mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. Gdy gratulujemy mu tego wyniku i dobrych wieści zaznacza z przekąsem. – Dla kogo dobre dla tego dobre…

Skąd ten brak entuzjazmu? Okazuje się, że kąpielisko jest nieustannie oblężone a tym samym zaczyna się tu robić ciasno tak, że trudno nawet mały koc rozłożyć. Dwa – taka ilość osób komplikuje prace przy utrzymaniu terenu. Bilety się świetnie sprzedają, ale koszt utrzymania, sprzątania itp. jest znacznie wyższy. Dla samorządu starosądeckiego tym samym jest to swoista klęska urodzaju. Jedyne rozwiązanie to budowa, zagospodarowanie podobnych miejsc na terenie innych, ościennych samorządów.

Zobacz też: Stary Sącz: Szok! Kto wetuje niebieskie koperty dla niepełnosprawnych na Rynku?

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu dalej zamknięty na cztery spusty. Basen w Chełmcu, świetnie, że jest, ale korzystanie z niego jest znacznie droższe. Podobnie jak z basenu w Radwanowie.

Przy okazji przypomnijmy, jaki cennik obowiązuje w popularnym Parku Wodnym Stawy. Osoba dorosła musi zapłacić – jednorazowo – 4 zł. Bilet rodzinny – dwoje dorosłych, dwoje dzieci – to wydatek rzędu 7 zł. Bilet ulgowy dla posiadacza Karty Dużej Rodziny kosztuje 2 zł. 3 zł kosztuje natomiast bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży, studentów do 25 roku życia, osób niepełnosprawnych, rencistów i emerytów. By skorzystać z tej opcji należy w kasie okazać dokument uprawniający do ulgi.

Jeśli ktoś zdecyduje się kupić kilka a dokładnie 10 wejściówek/biletów na raz to płaci jedynie 10 zł.

Jeśli chodzi o wypożyczenie sprzętu: łódki, rowerku wodnego i kajaka to godzina korzystania z urządzenia kosztuje 10 zł od poniedziałku do piątku a w weekendy 15 zł.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)