Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
03/08/2017 - 15:10

Stary Sącz: Auta na trawniku. Czy miejsc parkingowych jest za mało?

Mieszkańcy bloków w Starym Sączu uskarżają się na zbyt małą ilość miejsc postojowych, przez co muszą parkować samochody na trawnikach, chodnikach i w innych niezbyt przystosowanych do tego miejscach. Zdaniem przedstawiciela władz miasta, zastępcy burmistrza Kazimierza Gizickiego, nikt z takim problemem się do nich nie zwracał.

Zdaniem mieszkańców, w godzinach popołudniowych oraz wieczornych bardzo trudno znaleźć na osiedlu jakiekolwiek miejsce do pozostawienia samochodu. Zmuszeni są oni parkować tam, gdzie akurat uda im się znaleźć pusty kawałek terenu, który często znacznie oddalony jest od bloku.

- Pierwszy raz dociera do mnie taka informacja. Nigdy wcześniej nikt nie zgłaszał tego problemu, więc wydaje mi się, że to tylko taki zbieg okoliczności. Na osiedlu Słonecznym jest sporo miejsc parkingowych, dodatkowo przy kościele będzie można zostawić samochód, przy sklepach też jest trochę przestrzeni - wyjaśnił Kazimierz Gizicki.

Gdyby jednak okazało się, że naprawdę konieczne jest stworzenie nowego parkingu?

- Musimy zorientować się w tym temacie, ale gdyby okazało się, że jednak potrzeba większej ilości miejsc parkingowych istnieje, to musielibyśmy się nad tym poważnie zastanowić. My jako miasto nie mamy tam swojego terenu, więc trzeba by poszukać rozwiązania razem ze spółdzielnią mieszkaniową - dodał zastępca burmistrza.

Istnieje więc możliwość, że jednak taką inwestycję uda się w przyszłości zrealizować.

- Nie wiem czy w ogóle jakiekolwiek działania w tym temacie są konieczne. Musimy to sprawdzić - zakończył Gizicki.

Michał Śmierciak (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu