Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
21/01/2021 - 18:45

Stary Sącz: aż pięć petycji „odpowiedzialnościowych” za szczepienia COVID-19

Do gminy Stary Sącz wpłynęło w ostatnich tygodniach aż pięć petycji związanych z narodową akcją szczepień przeciw COVID-19. To już kolejny samorząd – po Kamionce Wielkiej – Sądecczyzny, w którym obywatele wzywają radę do przyjęcia rezolucji w sprawie odpowiedzialności za powikłania i skutki szczepień. Dodatkowo dwie z petycji wzywają radnych do przyjęcia uchwały intencyjnej w sprawie segregacji mieszkańców na podstawie tego, czy ktoś się zaszczepił czy nie.

To prawdziwy wysyp petycji „odpowiedzialnościowych” za szczepienia COVID-19

Zacznijmy od autorów petycji. 21 grudnia 2020 roku petycje wpłynęły od Teresy Garland TRS NP. ze Skawiny, obywatela gminy Stary Sącz, który nie zgodził się na upublicznienie swoich danych, 15 grudnia od Radosława Zagórowskiego z Gabonia z gminy Stary Sącz, 12 grudnia od Marka Szwarnóga z Krakowa a już w styczniu tego roku od przedstawicieli Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO, którzy podobną petycję pt. Alarm! STOP zabójczemu GMO – STOP niebezpiecznej szczepionce! skierowali również do innych samorządów oraz parlamentarzystów z terenu Polski.

O co w tych petycjach chodzi? W Dużym uproszczeniu o jedno – o to, by samorząd Starego Sącza podjął uchwałę, na mocy której zobowiąże polski rząd, by ten wymusił na producentach szczepionek przejęcie odpowiedzialności za powikłania i skutki uboczne wynikające z przyjęcia przez polskich obywatelki szczepionek. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiedzialność finansową, o to by producenci przejęli na siebie ciężar finansowy leczenia takich skutków i wypłatę ewentualnych odszkodowań.

Zobacz też: Mieszkaniec Kamionki Wielkiej postawił rządowi twarde warunki...

Wspomniane Stowarzyszenie żąda wręcz wstrzymania użycia szczepionki Pfizera, która zawiera 30 mikrogramów genetycznie zmodyfikowanego RNA, które cytując autorów petycji „koduje glikoproteinę (S/Spike) SARS-CoV-2, która pomaga wirusowi przymocować się do komórek i atakować je”.

- Wprowadzony do komórek wirusowy RNA może zaburzać ekspresję wielu genów, a więc i funkcje komórek. Jeśli te szczepionki zawierają też, jako ukryty składnik, enzym odwrotną transkryptazę, wówczas wirusowe geny mogą się wbudować do DNA komórek powodując chorobotwórcze mutacje. Możliwe jest też, że produkowane w nadmiarze białko kolcowe wirusa przyczepi się do komórek i wtedy będą one atakowane przez układ odpornościowy powodując choroby autoimmunologiczne – cytują prof. Marię Dorotę Majewską.

- Istnieje też prawdopodobieństwo, że produkowane w nadmiarze białka S, po zarażeniu koronawirusem wzmocnią jego wirulencję, wywołując bardzo ciężką chorobę. Szczepienia te mogą zwiększać ryzyko zachorowania na covid i inne choroby zakaźne układu oddechowego, analogicznie jak działają szczepienia grypowe – dodają dalej powołując się na tę samą opinię.Dziękujemy za przesłanie błędu