Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/11/2020 - 12:20

Stary Sącz: będą mieszkania dla rodzin bez zdolności kredytowej?

Na ostatniej sesji w Starym Sączu radni dali władzom gminy zielone światło w sprawie zakupu i scalenia kilku prywatnych gruntów w mieście. Po co? Gmina twardo przymierza się do budowy mieszkań dla rodzin.

Stary Sącz: będą mieszkania dla rodzin bez zdolności kredytowej?

Zobacz też: Stary Sącz inwestuje najlepiej w Subregionie Sądeckim. Pandemia tylko pomogła

Referując projekt uchwały burmistrz Jacek Lelek zaznaczył, że chodzi przede wszystkim o te rodziny, które nie mają zdolności kredytowej a tym samym możliwości zakupu mieszkań na wolnym rynku. Choć o ostatecznym kształcie polityki mieszkaniowej w gminie zadecydują radni.

Nie jest też tajemnicą, że gmina Stary Sącz już od dłuższego twardo przymierza się do skorzystania z któregoś z rządowych projektów, które wychodzą naprzeciw Polakom w podobnej sytuacji. W sprawie programu Mieszkanie Plus burmistrzowie byli nawet na spotkaniu w Warszawie, ale ostatecznie uznali, że samorząd powinien zaczekać na zapowiadaną nowelizację projektu.

Zobacz też: Stary Sącz: burmistrz nie chce dobijać biznesu. Podwyżek podatku nie będzie

- Kilka zapisów z regulaminu programu budziło nasze wątpliwości – zaznacza zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. Jednak niezależnie od tego, w jakim kierunku sprawa będzie się rozwijać gmina już dziś chce mieć odpowiednie tereny.

I tak dzięki zgodzie radnych samorząd zakupi ok. 2,5 ha w okolicy osiedla Słonecznego. – Teren będzie przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną, drogę i niezbędną na takich osiedlach infrastrukturę – zaznacza Lelek. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu