Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
11/12/2019 - 16:15

Stary Sącz chce utrzymać dopłaty do wody i ścieków na przyszły rok

Stary Sącz chce utrzymać dopłaty do wody i ścieków na przyszły rok – takie przynajmniej jest sedno projektu uchwały, nad którym radni dyskutować będą już na najbliższej sesji 20 grudnia.

Stary Sącz chce utrzymać dopłaty do wody i ścieków na przyszły rok

Przez cały rok 2019 gmina Stary Sącz decyzją rady dopłaca 1,47 zł brutto (1,36 zł netto) do każdego metra sześciennego dostarczonej wody i 0,43 zł brutto (0,40 zł netto) do opłaty abonamentowej na odbiorcę korzystającego z urządzeń wodociągowych.
Dopłaty do taryfy dla zbiorowego odprowadzania ścieków dopłaty wynoszą z kolei - 1,78 zł brutto (1,65 zł netto) do każdego odebranego metra sześciennego ścieków i 0,79 zł brutto (0,73 zł netto) do opłaty abonamentowej na odbiorcę korzystającego z urządzeń kanalizacyjnych.

Zobacz też: RIO nie zakwestionowała uchwały o dopłatach do wody i ścieków w Nowym Sączu

I mimo że Sądeckie Wodociągi w ciągu roku podniosły opłatę za wodę i ścieki gmina odciążyć mieszkańców bardziej nie mogła. Dlaczego? Bo pieniądze na dopłaty do taryf pokrywane są z podatku od nieruchomości, które sądecka spółka płaci Staremu Sączowi za funkcjonujące na jego terenie urządzanie i instalacje.

Zobacz też: Ta droga wygląda jak pobojowisko, po którym przeszło stado krów…

Czy w 2020 roku coś się zmieni? Jak informuje burmistrz Jacek Lelek: - Dopłaty będą utrzymane na dotychczasowym poziomie. Szacujemy, że w przyszłym roku kosztować nas to będzie około miliona złotych.

Oczywiście ostatnie zdanie należy do radnych, ale jeśli zgodzą się na to rozwiązanie to mieszkańcy gminy Stary Sącz będą płacili za kubik wody i metr sześcienny ścieków tyle samo co dziś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021