Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
20/10/2021 - 13:50

Stary Sącz: gmina dopłaca do przyłączy kanalizacyjnych. Starczy dla wszystkich?

Dobre wieści dla sołectwa Moszczenica Niżna. Sieć kanalizacyjna w tym rejonie jest gotowa i już można do niej wpinać gospodarstwa domowe a gmina Stary Sącz dopłaca do przyłączy. Ale czy pieniędzy starczy dla wszystkich zainteresowanych?

Stary Sącz: gmina dopłaca do przyłączy kanalizacyjnych. Starczy dla wszystkich?

Kolejny etap budowy kanalizacji w gminie Stary Sącz gotowy. Mieszkańcy Moszczenicy Niżnej mogą już odbierać projekty przyłączy. Są one udostępnione w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu, w Referacie Przygotowania Inwestycji w pokoju nr 46 na drugim piętrze.

Wraz z projektem każdy może odebrać również wniosek o dofinansowanie budowy przyłącza, które gmina zabezpiecza z własnego budżetu. Dopłata wynosi 100 zł do 1 metra bieżącego kanalizacji i 500 zł do studzienki kanalizacyjnej – nie więcej jednak niż 10 000 zł.

Zobacz też: Leśne molo czy kanalizacja? Na co czekają mieszkańcy Starego Sącza

- Środków, które zabezpieczyliśmy na ten cel w tegorocznym budżecie starczy dla wszystkich zainteresowanych – zapewnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że do końca roku zostało już niewiele czasu i nie wszyscy w tym czasie wyrobią się z wykonaniem robót. Dlatego pieniądze niewykorzystane w 2021 roku przesuniemy do budżetu na przyszły rok – uspokaja.

A my przypomnijmy, że główna linia kanalizacyjna w tej miejscowości ma aż 12 kilometrów dzięki czemu z sieci może skorzystać 790 mieszkańców.

Ważne jest też to, że w świetle obowiązujących przepisów wpięcie się do sieci kanalizacyjnej tam, gdzie ona funkcjonuje jest obowiązkowe. Jeśli właściciel nieruchomości będzie się od tego uchylał, to gmina może go do tego zobowiązać na mocy decyzji administracyjnej a przy dalszej opieszałości wszcząć postępowanie egzekucyjne. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu