Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 kwietnia. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
26/03/2020 - 10:05

Stary Sącz i koronawirus: trwa wielka dezynfekcja miejsc publicznych

Już od zeszłej środy pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej dezynfekują teren gminy: przystanki, parkingi, skwery i ławki. To kolejny element zabezpieczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Koronawirus w Starym Sączu? Nic nie zastąpi rozsądku samych mieszkańców

- To nie jest żadna nadzwyczajna akcja tylko racjonalne działanie, by pomóc naszym mieszkańcom, by chronić ich przed zagrożeniem epidemiologicznym. Podobne akcje prowadzimy na co dzień już od dłuższego czasu, tam gdzie cały czas jest to wskazane i potrzebne, czyli w schronisku dla psów i na Targowisku. Teraz przeprowadzamy je również w miejscach publicznych, tam gdzie nawet dziś przewija się dużo osób – komentuje burmistrz Jacek Lelek.

Koronawirus w Starym Sączu? Nic nie zastąpi rozsądku samych mieszkańców

Zobacz też: Koronawirus w Starym Sączu? Nic nie zastąpi rozsądku samych mieszkańców

- Niezbędnym sprzętem dysponujemy już od dawna. Pamiętam, że jak zmienialiśmy model funkcjonowania Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej wiele osób się dziwiło, że kupujemy podobne wyposażenie. Dziś mamy kolejne potwierdzenie, że to była bardzo słuszna i potrzebna decyzja. Mamy też zapas odpowiednich środków dezynfekujących a akcję dezynfekcji prowadzą pracownicy MZGK – podsumowuje samorządowiec.

Odkażane są przede wszystkim przystanki, parkingi i klamki oraz ławki. I to nie tylko w samym sercu gminy, czyli w Starym Sączu, ale również na terenie innych sołectw.

Kolejna ważna informacja jest taka, że władze gminy podjęły decyzję o zamknięciu dworca autobusowego Pod Ogrodami i wyłączeniu z dostępności Bobrowiska.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu