Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
14/05/2022 - 09:40

Stary Sącz: jest kasa na remont 5 kolejnych dróg dojazdowych do pól

Od wczoraj Stary Sącz może się cieszyć z kolejnego dofinansowania do modernizacji dróg. Tym razem pieniądze pochodzą od Województwa Małopolskiego a dzięki nim wyremontowane zostaną kolejne odcinki dojazdów do pól.

Stary Sącz: jest kasa na remont 5 kolejnych dróg dojazdowych do pól

- Dzięki kwocie 250 tysięcy złotych, zostaną zmodernizowane drogi w Przysietnicy - Na Targowisko 250 metrów, w Barcicach - Na Połom 210 metrów, w Popowicach w kierunku Malników - 330 metrów, w Moszczenicy Wyżnej - Do dworskich pól 215 metrów i w Gołkowicach Górnych - Do Łęgu 425 metrów – informuje z satysfakcją zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Muszą mocno "odchudzić" drugą obwodnicę Starego Sącza. Tak ratują przetarg

Jeszcze ważniejsza informacja jest taka, że wszystkie roboty zostaną wykonane do końca września.

Zaznaczmy też, że w tym roku władze Małopolski przekazały na ten cel w sumie ponad 24 milionów do 161 małopolskich gmin. Gminy otrzymają kwotę w przedziale od 30 do 250 tysięcy złotych, przy czym udział finansowy Województwa stanowi 50-90 procent wartości zadania. Przyznana kwota zależy od wysokości dochodu budżetu województwa pobranego w poprzednim roku za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej z obszaru danej gminy oraz od powierzchni gruntów w gminie, objętej dopłatami ARiMR za rok poprzedni. ([email protected] Fot.: Facebook – Kazimierz Gizicki)Dziękujemy za przesłanie błędu