Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/04/2024 - 12:10

Stary Sącz: kiedy i za ile otworzą znów kąpielisko na stawach?

Już wiadomo, w jakim okresie będzie otwarte prowadzone przez gminę kąpielisko na stawach w Starym Sączu. A co z cenami biletów?

Radni już uchwalili, jak długo będzie trwał w tym roku sezon kąpielowy. Otóż zgodnie z przyjętą uchwałą „Kąpielisko Parku Wodnego Stawy” otwarte będzie od 8 czerwca do 1 września.

A co z cenami za bilety? Przypomnijmy, że w zeszłym roku wprowadzona zostały nowe.  

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Wspominany normalny bilet całodniowy w 2023 kosztował 12 zł od osoby, czyli 2 zł więcej niż w 2022 roku, bilet rodzinny (2 osoby dorosłe plus 2 dzieci) – 28 zł (podwyżka w stosunku do roku poprzedniego – 4 zł). Posiadacze Karty Dużej Rodziny płacili 6 zł (1 zł więcej niż w 2022 roku), ale ta zniżka będzie obowiązuje jedynie za okazaniem KDR. 

Stary Sącz: strażacy z Przysietnicy dostaną nowy wóz bojowy. Cena zwala z nóg

Dzieci, młodzież, studenci do 25 roku życia, osoby niepełnosprawne, emeryci i renciści musieli zapłacić za 2 zł, czyli 8 zł. Tradycyjnie była też możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego. Za wypożyczenie łódki i rowerka wodnego od poniedziałku do piątku płaciliśmy 30 zł a już w sobotę i niedzielę - 35 zł. Kajak kosztował w dni robocze 22 zł i 28 zł w weekend. W tym wypadku podwyżki to kolejno 10 i 8 zł.

Jednocześnie wprowadzono też nowe opłaty – 6 zł za wypożyczenie kapoka i 10 zł za możliwość popływania na stawach własnym sprzętem pływającym.

A jak to będzie wyglądać w nadchodzącym sezonie? Burmistrz Jacek Lelek zastrzega, że cały czas trwa analiza kosztów. Matematyka mówi, że mała podwyżka byłaby uzasadniona, ale jeszcze żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.  ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu