Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
28/09/2022 - 13:45

Stary Sącz: kolejne sołectwo będzie miało w końcu kanalizację

Kolejne sołectwo z terenu gminy Stary Sącz – Popowice - doczeka się w końcu kanalizacji. Gmina właśnie otrzymała niezbędne do realizacji zadania środki. Zobaczcie szczegóły.

Stary Sącz: kolejne sołectwo będzie miało w końcu kanalizację

Zobacz też: Jak Stary Sącz będzie oszczędzał na rachunkach? Zgasną lampy przy drogach

- Gmina, pamiętacie państwo, złożyła wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę kanalizacji w Popowicach na Kamieńcu. Dziś jesteśmy na liście tych gmin, które otrzymały dofinansowanie z dużą ilością punktów – poinformował radnych na wczorajszej sesji zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: GDDKiA przekaże Staremu Sączowi 300 tysięcy złotych. Na co?

- Uzupełniamy dokumenty, bo taka była procedura – najpierw jest nabór wniosków, później uzupełnienie dokumentów i myślę, że jeszcze w tym roku będziemy robić przetarg na to zadanie. Dostaliśmy 5 milionów 300 tysięcy złotych i taka kwota będzie wydatkowana. To jest 100 procent wartości przedsięwzięcia. Myślę, że już na najbliższej sesji będziemy wprowadzać te środki do budżetu – dodał Gizicki.

- To będzie podłączenie szkoły i blisko 90 gospodarstw domowych – podsumowuje z satysfakcją samorządowiec.

Jak nas poinformował Gizicki już po sesji, przetarg ma być ogłoszony w formule zaprojektuj i wybuduj, dlatego realizacji zadania w terenie należy spodziewać się dopiero w przyszłym roku. ([email protected] fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu