Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
10/10/2023 - 18:25

Stary Sącz: kto powinien naprawić tę ulicę? Mieszkańcy mówią: zakład energetyczny, ale...

Kto powinien naprawić jezdnię, jeśli ta została uszkodzona przy budowie oświetlenia? Ten problem muszą – w ślad za zgłoszeniem z Barcic – rozstrzygnąć władze gminy Stary Sącz wywołane do tablicy interwencją radnej Małgorzaty Tokarczyk.

Jak alarmuje radna Małgorzata Tokarczyk: - Boczna nawierzchnia ulicy Ryszki w Barcicach, w stronę Wierchów, została uszkodzona przy pracach związanych z oświetleniem tej ulicy, jak informują mieszkańcy wiosną tego roku. Został zniszczony znaczny odcinek asfaltu, przez co korzystanie z przedmiotowej drogi stało się utrudnione ponieważ na drodze jest ruch obustronny a sama droga nie jest szeroka.

Radna zastrzega jednocześnie, że z czasem uszkodzenia się powiększyły a przez oderwane kawałki asfaltu, nawet piesi nie mają jak tu bezpiecznie korzystać z poboczy. Tokarczyk zatem apeluje o naprawę jezdni i sugeruje, że sprawę trzeba należałoby zgłosić do Zakładu Energetycznego celem uzyskania ewentualnego odszkodowania za poczynione szkody. Stary Sącz: ten DPS będzie gotowy już w połowie 2025 roku! Jest na to 14,5 miliona!

Burmistrz z miejsca zastrzegł w odpowiedzi, że naprawę zleci Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. – Odnośnie prośby o rozważenie zgłoszenia uszkodzenia fragmentu jezdni do zakładu energetycznego w celu uzyskania ewentualnego odszkodowania za jej zniszczenie uprzejmie informuję, że do tutejszego urzędu nie wpłynęły wcześniejsze zgłoszenia i uszkodzeniu jezdni podczas prac wykonywanych przez zakład energetyczny – podkreśla Jacek Lelek.

- Jeżeli są świadkowie tego zdarzenia, proszę aby przekazali informacje w tej sprawie do Referatu Infrastruktury Komunalnej i Gospodarki Wodnej – apeluje gospodarz gminy.

I rzeczywiście ciężko z tym apelem się nie zgodzić – jeśli energetycy uszkodzili drogę na wiosnę a mieszkańcy czekali ze zgłoszeniem problemu aż do jesieni, to bardzo słabo to wygląda. Inna rzecz, że każda sytuacja stwarzająca potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi też powinna od razu trafiać do odpowiednich służb. Gdyby uszkodzenie drogi było zasygnalizowane od razu, temat byłby dawno zamknięty. Jak będzie w rzeczywistości? Poinformujemy w osobnej publikacji. ([email protected] Fot.: MT) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu