Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
13/08/2019 - 13:25

Stary Sącz: los nowego mostu w Przysietnicy rozstrzygnie się na sesji

To radni będą musieli zdecydować o rozstrzygnięciu planów remontu drogi „Na Targowisko” i budowy nowego mostu w Przysietnicy. Był drugi przetarg i nadal oferenci żądają więcej, niż gmina może zapłacić za realizację przedsięwzięcia.

Pierwszy przetarg - W drugim przetargu na realizację tej dwuczęściowej inwestycji wzięły udział trzy firmy. Najtańsza oferta opiewa na ok. 1 mln 316 tys. zł, najdroższa na ponad 2 mln 443 tys. zł a samorząd ma ten cel zarezerwowany zaledwie 1 mln. 50 tys. Tym samym by rozstrzygnąć przetarg musiałaby dołożyć  minimum 250 tys. To spora kwota, szczególnie, jeśli się uwzględni fakt, że w tym roku kwotą dodatkowego miliona trzystu tysięcy radni musieli ratować inną inwestycję, czyli remont kamienicy Rynek 5, inaczej „Galerii Pod Piątką”.

Zobacz też: Stary Sącz: „zoperują” powiatówkę Barcie – Wola Krogulecka i będzie parking

- Decyzje w sprawie przetargu na inwestycję jeszcze nie zapadły. Temat trafi pod obrady komisji rady a dalej dyskutować na ten temat będziemy już na najbliższej sesji, czyli 22 sierpnia – wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. A jest o czym, bo gmina na to przedsięwzięcie zagwarantowała sobie dofinansowanie w wysokości ponad pół miliona złotych, jeśli nie uda się rozstrzygnąć przetargu pieniądze te mogą przepaść.

Zobacz też: Stary Sącz: przetarg na "spacer w chmurach". Znów trzeba będzie dopłacić ekstra?

Na tej samej sesji radni będą musieli też zdecydować o dalszych losach kolejnej, nie mniej ważnej dla mieszkańców inwestycji. Chodzi o rewitalizację, gruntowny remont boiska do piłki nożnej w Łazach Biegonickich. Tu w przetargu wzięły udział tylko dwie firmy, które realizację przedsięwzięcia oszacowały kolejno na ok. 298 i 325 tys. zł. I w tym wypadku to więcej niż zakładała gmina, która chce inwestycję zamknąć za niecałe 287 tys. zł. Gizicki nie traci jednak optymizmu przekonany, że starosądeccy rajcy zgodzą się dołożyć brakujące osiem tysięcy. Tu też stawką jest utrzymanie dofinansowania zewnętrznego.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)