Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
23/04/2018 - 09:45

Stary Sącz: Nowi a po staremu, czyli rozstrzygnięcie konkursów na dyrektorów szkół

Szkoły Podstawowa im. Św. Kingi w Popowicach i podstawówka im. Jana Pawła II w Gołkowicach mają nowych dyrektorów. W obu przypadkach konkursy wygrali dotychczasowi szefowie placówek.

W pierwszej ze szkół w konkursie wzięły udział trzy osoby – komisja składająca się z gminnych urzędników, rady pedagogicznej, rady rodziców i przedstawicieli związków zawodowych nauczycieli stanowisko przyznała Grażynie Smadze.

Zobacz też: W Starym Sączu nie zlikwidują żadnej szkoły

W przypadku drugiej szkoły do konkursu przystąpiła tylko jedna osoba, dotychczasowa dyrektor Renata Burchel. Konkurs okazał się dla niej szczęśliwy, tym samym dalej będzie sprawować swoją funkcję.

Na nowego dyrektora czeka też Szkoła Muzyczna I Stopnia w Starym Sączu. Obecnie dyrektorem placówki jest Joanna Ustarbowska-Dudka, która stara się o kolejną kadencję. 

Zobacz też: Stary Sącz: Od września dziewięć ośmioletnich szkół podstawowych

Przypomnijmy. Zgodnie z przepisami kadencja dyrektora szkół trwa pięć lat. Nie ma też prawnych ograniczeń, które limitowałby ilość kadencji sprawowanych przez jednego dyrektora. Jeśli nikt nie zgłosi się do konkursu, to organ prowadzący szkołę, w tym wypadku gmina, ma prawo powołać swojego kandydata po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej.

Gmina ma też prawo po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej, w uzgodnieniu z kuratorem oświaty przedłużyć powierzenie stanowiska dotychczasowemu dyrektorowi na kolejne  5 lat.

ES [email protected] Fot.: Ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / SP w Gołkowicach Dziękujemy za przesłanie błędu