Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/04/2024 - 12:30

Stary Sącz: prośba mieszkańców wysłuchana, będą dwa nowe przystanki w strategicznym miejscu

Bardzo dobre wieści dla wszystkich mieszkańców gminy Stary Sącz korzystających z autobusów. Radni podjęli właśnie – na ich wniosek – o uruchomieniu dwóch nowych przystanków przy ul. Piłsudskiego koło Biedronki w Starym Sączu.

Tytułem wstępu. Już w listopadzie zeszłego roku gmina Stary ogłosiła przetarg na bardzo ważne zadanie – chodzi o modernizację odcinka głównej drogi w sołectwie Mostki, czyli byłej nitki DW 969. I już wtedy było wiadomo, że w perspektywie jest przedłużenie ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Piłsudskiego aż do Mostek (420 m) i budowa dwóch przystanków autobusowych z prawdziwego zdarzenia.

Zadanie ma być zrealizowane m.in. dzięki dofinansowaniu, które starosądecki samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – Mamy zatem zarezerwowaną określoną kwotę, ale o rzeczywistych kosztach przedsięwzięcia będzie można mówić dopiero po przetargu – zastrzegał wtedy gospodarz gminy. 

Stary Sącz: kiedy i za ile otworzą znów kąpielisko na stawach?

Zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia, całość prac ma być wykonana w ciągu 154 dni (22 tygodnie) od podpisania umowy. Dlaczego termin jest tak długi? Bo wykonawca wszystkie prace będzie mógł wykonywać jedynie przy odpowiedniej temperaturze, przy odpowiednich warunkach atmosferycznych wynikających z reżimu technologicznego a przecież już niebawem zacznie się zima. Zatem realnie roboty mogły ruszyć dopiero teraz, czyli wiosną.

Gmina miała na to zadanie zarezerwowane 300 000 zł i wybrała ofertę ZAKŁADU BUDOWLANO-DROGOWEGO „BUD-DROG" z Nowego Sącza, która oszacował inwestycję na 338 250 zł i która była jednocześnie jedynym oferentem.

Jednak dopiero teraz możemy już mówić o zamknięciu całości formalności związanych z przedsięwzięciem. Na ostatniej sesji bowiem radni podjęli uchwałę o uaktualnieniu wykazu wszystkich przystanków na terenie samorządu. – I na wniosek mieszkańców pojawiły się w tym wykazie dwa nowe, właśnie te po obu stronach ulicy Piłsudskiego zaraz koło Biedronki – informuje Jacek Lelek a my dodajmy, że mieszkańcy starosądeckiego samorządu będą mogli od teraz korzystać aż z 76 przystanków autobusowych. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu