Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
23/12/2019 - 18:55

Stary Sącz: radni uchwalili dopłaty, ale i tak od maja woda i ścieki zdrożeją

Radni Starego Sącza jednogłośnie przyjęli uchwałę o utrzymaniu dopłat do taryf za wodę i ścieki na dotychczasowym poziomie. Ile zatem trzeba będzie płacić za kubik wody i metr sześcienny ścieków? Okazuje się, że od maja woda i ścieki i tak zdrożeją.

Stary Sącz: radni uchwalili dopłaty, ale i tak od maja woda będzie droższa

Bez żadnej dyskusji i jednomyślnie radni Starego Sącza przyjęli projekt uchwały w sprawie dopłat do taryf za wodę i ścieki dla mieszkańców korzystających z sieci Sądeckich Wodociągów.
W ślad za tą decyzją gmina od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku dopłacać będzie 1,47 zł brutto (1,36 zł netto) do każdego metra sześciennego dostarczonej wody i 0,43 zł brutto (0,40 zł netto) do opłaty abonamentowej na odbiorcę korzystającego z urządzeń wodociągowych.
Z kolei dopłaty do taryfy dla zbiorowego odprowadzania ścieków dopłaty wynosić będą - 1,78 zł brutto (1,65 zł netto) do każdego odebranego metra sześciennego ścieków i 0,79 zł brutto (0,73 zł netto) do opłaty abonamentowej.

Zobacz też: Budżet na 2020 rok przyjęty, ale Stary Sącz nie może spocząć na laurach

Tym samym w okresie od 1 stycznia do 27 maja 2020 mieszkaniec gminy Stary Sącz zapłaci:
- 5,90 zł netto za 1 m dostarczonej wody oraz opłatę abonamentową na odbiorcę korzystającego z urządzeń wodociągowych w wysokości 4,09 netto.
- 6,40 zł netto za 1 m odprowadzonych ścieków oraz opłatę abonamentową na odbiorcę korzystającego z urządzeń kanalizacyjnych 5,24 netto.

Zobacz też: Mieszkań jak na lekarstwo a była siedziba OPS w Starym Sączu świeci pustkami

Jednak już po kolejnej zmianie taryf obowiązujących w Sądeckich Wodociągach stawki te wzrosną. Od 27 maja do 31 grudnia 2020 trzeba będzie płacić 6,08 zł netto za kubik wody oraz 4,9 zł opłaty abonamentowej i 6,61 zł za metr sześciennych ścieków i 5,24 zł opłaty abonamentowej.

Przy czym burmistrz Jacek Lelek już dziś zastrzega, że niezależnie od podwyżek ze struny Sądeckich Wodociągów, dopłaty nie wzrosną przede wszystkim dlatego, że kwota przeznaczona na ten cel z budżetu gminy nie może przekroczyć kwoty podatku, jaką płacą samorządowi Sądeckie Wodociągi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)