Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
21/11/2023 - 18:35

Stary Sącz: tędy nie przejedziesz, autobusy też nie. Będzie remont, zobacz objazdy

Trwają prace przy rozbudowie jednej z kluczowych dla komunikacji dróg w gminie Stary Sącz: Barcice – Cmentarz – Do Popradu. Kierowców już w 23 listopada czekają tu objazdy. Zobaczcie szczegóły.

Dlaczego tylko trzy? Hitów inwestycyjnych na 2024 rok Stary Sącz ma znacznie więcej

Zacznijmy od tego, co najważniejsze. W dniach od 23 listopada (czwartek) do 25 listopada (sobota), w ślad z remontem zostanie zamknięta dla ruchu cześć ul. Granicznej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wiejską w Barcicach Dolnych.

Tym samym zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusu MPK linii nr 11. Wyłączone zostaną przystanki: Stary Sącz - Cyganowice pętla, Stary Sącz - Cyganowice Tartak, Barcice I, Barcice Dolne. W ich miejsce uruchomiony będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na ul. Cyganowickiej (odcinek pomiędzy przejazdem kolejowym a drogą krajową). 

Teraz kilka słów przypomnienia. 4 750 000 zł – czyli 95 procent szacunkowej ceny - Stary Sącz dostał na to zadanie z Polskiego Ładu. W ramach inwestycji droga ta będzie miała w końcu swój kanał deszczowy i zrobione oświetlenie. Bardzo ważne jest to, że w ramach zadania powstanie kolektor deszczowy, który będzie zbierał wodę znad DK 87. 

Stary Sącz: bronili katolików, odśpiewali Bogurodzicę, ale jak radni pracują na co dzień? SONDA

Rozbudowa drogi wiąże się z wnioskami mieszkańców składanymi na przestrzeni wielu lat, a związanymi ze zmianą przeznaczenia działek z rolnych na budowlane i rozwiązania problemu zalewania terenu Barcic podczas ulewnych deszczów. Decyzja o rozbudowie drogi jest związana również z inwestycją planowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Przebudowa “krajówki” będzie obejmowała jej odwodnienie powiązane z oczekiwanym od lat przez mieszkańców, odprowadzeniem wody z Barcic i Barcic Dolnych, w szczególności terenu za torami kolejowymi.

Cały projekt GDDKiA służy między innymi w 1/3 odwodnieniu drogi krajowej, a w 2/3 odwodnieniu obszaru położnego powyżej drogi krajowej i torów kolejowych. Władze gminy podkreślają też, że ten układ komunikacyjny powinien nadążać za dynamicznym rozwojem budownictwa mieszkaniowego i taki jest dodatkowy argument przemawiających za inwestycją. ([email protected] Fot.: UM w SS) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu