Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
08/05/2024 - 11:05

Stary Sącz: wygrali ledwie jednym głosem. Radni wybrali swojego przewodniczącego i jego zastępcę

I już wszystko jasne. Podczas wczorajszej, pierwszej sesji radni kadencji 2024-2029 wybrali już całe prezydium rady. Zarówno przewodniczący jak i wiceprzewodniczący objęli te funkcje przewagą ledwie jednego głosu.

Paweł Nalepa z KW PiS rekomendował na stanowisko przewodniczącego radnego Grzegorza Skalskiego, który wszedł do rady z tej samej listy, ten wyraził zgodę. Wiceprzewodniczący rady w minionej kadencji Sławomir Szczepaniak zgłosił z kolei kandydaturę Andrzeja Stawiarskiego – szefa rady w kadencji 2018-2024. 

Stary Sącz: czy burmistrz zachował większość w radzie? Jest aż 11 nowych radnych

Ostatecznie w głosowaniu, Skalski otrzymał 10 głosów a Stawiarski 11. Wygrał ledwie jednym głosem. Ale przyjrzymy się układowi sił w radzie – 10 radnych jest ze stronnictwa Jacka Lelka, 6 weszło do rady z KWW Prawo i Sprawiedliwość a 5 z komitetu jednego z dwóch poza Lelkiem kandydatów na stanowisko burmistrza, czyli Tomasza Koszkula – może być zaskoczeniem.

Co bardzo ważne, radni wybrali również wiceprzewodniczącego rady. O rozszerzenie programu obrad wniósł debiutujący w roli radnego Dariusz Ptak i oczywiście zaproponował na to stanowisko lidera swojego komitetu Tomasza Koszkula. Z kolei radny ze stronnictwa Lelka zaproponował, by funkcję wiceprzewodniczącego sprawował wspomniany już Sławomir Szczepaniak. I w tym wypadku również jednym głosem jak Stawiarski – szefem rady został Tomasz Koszkul. ([email protected] Fot.: prt sc transmisja z sesji rady) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu