Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
18/08/2018 - 09:30

Stary Sącz: zaczyna się Jarmark Rzemiosła, gdzie nie można przejechać i parkować

Dziś zaczyna się jedna z największych plenerowych imprez handlowo-kulturalnych na Sądecczyźnie, czyli Starosądecki Jarmark Rzemiosła. Tym samym zmieniona została organizacja ruchu w Rynku i jego okolicy.

Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie przez cały weekend 18-19 sierpnia w godzinach od 8. do 22.

Z ruchu wyłączone są następujące ulice: ulice na Rynku – zachodnia oraz południowa część Rynku, płyta Rynku, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Królika.

 Dodatkowo wprowadzono tu zakaz zatrzymywania się - pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Zakaz ten nie dotyczy jedynie pojazdów służb technicznych i ratunkowych oraz pojazdów dostawczych na czas rozładunku towaru

W tym roku na starosądeckim rynku zobaczymy aż 120 kramów z całego Subregionu Sądeckiego i m.in. z Wadowic, Krakowa, Gliwic, Łodzi, Kielc, Radomia a nawet Białegostoku oraz ze Słowacji.

Co będzie tu można kupić? Poduszki dekoracyjne i okolicznościowe, poduszki profilowane, torby z aplikacjami, plecaki, rzeźba, płaskorzeźba, akwarela, malarstwo olejne, tradycyjne wyroby kowalskie, ozdobne lampy z mosiądzu, lampy naftowe i karbidowe, rzeźba ludowa w drewnie, figurki, płaskorzeźby sakralne i świeckie, ceramika artystyczna i użytkowa, wyroby z wosku pszczelego i z gliny haft richelieu, haft krzyżykowy, serwety, serwetki, kartki imieninowe, świąteczne, pejzaże kwiatowe, gwiazdki, bombki, aniołki, ręcznie robiona biżuteria rzeźba, wyroby z drewna, fujarki, piszczałki, szyte przytulanki, misie, myszki, poduszki, elementy dekoracyjne.

Zobacz też: Stary Sącz chce przejąć drogę wojewódzką 969. Po co im taki ambaras?

Dodatkową atrakcją będą pokazy i warsztaty rękodzielnicze.

Pokaz łyżkarstwa -  Piotr Michniak – gmina Uście Gorlickie, godz. 11.00 – 19.00

Pokaz wytwarzania gontów - Stanisław Możdżeń - Podwilk, godz. 11.00 - 19.00

Warsztaty filcowania - Marta Czarnecka - Brzezna, godz. 16.00 – 19.00

Warsztaty ceramiki - Katarzyna Rychlik, Artur Rychlik – Wadowice, godz. 16.00 – 19.00.

Oczywiście nie zabraknie też regionalnych smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i miejscowe stowarzyszenia.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu