Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
20/09/2019 - 19:25

Stary Sącz: Żwirki i Wigury z chodnikiem a park bez deszczowych stawów

Stary Sącz rozbudowuje swoją sieć kanalizacyjną a w ślad za tym – już po położeniu sieci – w ramach odtwarzania nawierzchni modernizuje kolejne ulice. Ale co ma do tego park przy ulicy Żwirki i Wigury?

Prace związane z kanalizowaniem ulicy Żwirki i Wigury ruszyły pod koniec 2018 roku. Dzięki temu, że ulica nie jest zbyt mocno uczęszczana budowlańcy nie wchodzili sobie w drogę nawzajem z kierowcami. Wszystko poszło bardzo szybko. Ostatnio też zamknięto postępowanie przetargowe na budowę chodnika na ul. Żwirki i Wigury na długości niemal pół kilometra.

Zobacz też: Podegrodzie wypowiada wojnę „lewej” kanalizacji. Będą ostre kary

Jednak radny Marian Potoniec zwrócił uwagę na inny problem – w parku przy tej ulicy po każdych opadach stoi woda i ani tu pospacerować, ani pozwolić na zabawę dzieciom. Samorządowiec zwrócił się zatem do władz gminy, by przy okazji kanalizowania ulicy i wspomnianego remontu pochylić się tez nad możliwością gruntownego odwodnienia tego terenu. Tym bardziej, że gmina ma w planach modernizację terenu parku. Co na to zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki? – Przy okazji realizacji chodnika w parku przy ulicy Żwirki i Wigury w Starym Sączu uwzględnione zostanie wykonanie odpływu bądź wyrównanie terenu celem zapobiegnięciu gromadzenia się wód opadowych.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu