Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
02/12/2019 - 13:35

Stawki za wywóz śmieci w Gminie Mszana Dolna mogą zszokować

W piątek podczas sesji Rady Gminy Mszana Dolna samorządowcy ustalili stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ceny pójdą w górę.

Jednym w punktów piątkowych obrad w Gminie Mszana Dolna było określenie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenie stawki opłaty oraz ustalenie stawki opłaty za odbiór pojemników z odpadami komunalnymi o określonej pojemności. 

Tak jak i w innych gminach, tutaj stawki za wywóz śmieci pójdą w górę. – Projekt uchwały wypracowaliśmy na wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji. – powiedziała zastępca wójta, Katarzyna Szybiak. Metoda ustalania stawek pozostanie taka jak była, to znaczy od gospodarstwa domowego. Przyjęto następujące ceny w przypadku odpadów segregowanych: dla gospodarstwa jednoosobowego 18 zł, dwuosobowego 36 zł, trzyosobowego 56 zł oraz 75 zł w przypadku gospodarstwa czteroosobowego i więcej. – To najniższy możliwy próg. – dodała Katarzyna Szybiak. Nowe stawki będą obowiązywać od stycznia 2020 roku.  [email protected], fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe