Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
07/03/2021 - 10:35

Strażacy walczą z koronawirusem. Przez całą sobotę odkażali miejsca publiczne

Choć miniona sobota minęła sądeckim strażakom dość spokojnie, to i tak była dla nich bardzo pracowita. Przez cały dzień we wszystkich gminach powiatu nowosądeckiego dezynfekowali przystanki, place zabaw i wszystkie inne miejsca użyteczności publicznej. Ich wielogodzinna praca ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Sądeccy strażacy już od samego początku epidemii, aktywnie włączają się w walkę z koronawirusem. W jaki sposób?

- Na początku epidemii jeździliśmy wozami strażackimi i rozgłaszaliśmy komunikat o pozostaniu w domach. Udzielaliśmy pomocy osobom znajdującym się na kwarantannie i dostarczaliśmy środki dezynfekujące do gmin – wyjaśniają strażacy.

Jakby tego wszystkiego było mało, od wielu miesięcy dezynfekują miejsca publiczne i pomagają w organizacji punktów poboru wymazów. Teraz, gdy już ruszyły szczepienia, pomagają osobom starszym w dotarciu do wyznaczonego miejsca.

W minioną sobotę, na polecenie komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy dezynfekowali miejsca publiczne na terenie całej Sądecczyzny i Limanowszczyzny. Odkażali między innymi przystanki autobusowe, ławki, barierki, poręcze i tablice informacyjne, czyli miejsca użyteczności publicznej, z których codziennie korzystają mieszkańcy. Dezynfekcja ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Strażacy wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt, a także bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska, środki do odkażania. Dzięki temu dezynfekcja przebiega bez zakłóceń i nie stwarza ryzyka dla mieszkańców. ([email protected] Fot. OSP Łososina Górna, OSP Korzenna Centrum)

Sądeccy strażacy walczą z koronawirusem. Całą sobotę odkażali miejsca publiczne
Choć miniona sobota minęła sądeckim strażakom dość spokojnie, to i tak była dla nich bardzo pracowita. Przez cały dzień we wszystkich gminach powiatu nowosądeckiego dezynfekowali przystanki, place zabaw i wszystkie inne miejsca użyteczności publicznej. Ich wielogodzinna praca ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. (Fot. OSP Korzenna Centrum, OSP Korzenna, OSP Jasienna, OSP Łososina Górna)


Dziękujemy za przesłanie błędu